639Spotify Technology S.A.

🇩🇪 Xetra
471.50
EUR
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
56/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€122.1
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €545M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-24.4 geriledi (€721M → €545M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+733.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından €5.5B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.11x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€796M) kârın %146'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 11.56. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 25.1. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %40.7. Sermaye verimli kullanılıyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-24.4) ama yıllık bazda artış (%+733.7). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+51.4 artabilir (€545M → €825M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%45.5
VaR 95% ?
%4.74
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%6.70
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.00
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%40.6
21.10.2025 → 09.02.2026
Асимметрия ?
0.42
Parametrik%4.74
Historik%3.56
Cornish-Fisher%3.96
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
-23.1%
ROIC ?
68.9%
Значение DCF ?
264.50
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-24.4 düşerek 545.0M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+733.7
Hasılat çeyreklik %+5.4 büyüdü (4.8B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+13.9)
Brüt kâr marjı: %33.4
Net kâr marjı: %11.4
FAVÖK çeyreklik %-22.0 düştü (757.0M EUR)
FAVÖK marjı: %15.8
Toplam borç: 466.0M EUR
Net nakit pozisyonunda: -5.5B EUR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Cari oran güçlü: 2.11x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+13.0 arttı → 5.9B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 816.0M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 796.0M EUR
ROE düşük: %6.5
ROA: %4.0
Toplam varlıklar: 13.7B EUR (%+4.7)
Özkaynak: 8.4B EUR (%+4.7)
İşletme kârı pozitif: 655.0M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 108.1x (Faiz: 7.0M EUR)
Ödenmiş sermaye: 205.6M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 5.5B EUR
İşletme sermayesi değişimi: %+9.9
CAPEX: 20.0M EUR (Hasılatın %0.4'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+10.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 426.11 EUR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %75'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %11.4
Net kâr marjı %11.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -4.5 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %40.7
ROE %40.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %15.8
FAVÖK marjı %15.8 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %33.4
Hasılat başına brüt kâr %33.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %18.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %18.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 29.0x Сектор: 27.4x
F/K 29.0x — sektör medyanının (27.4x) %6 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 11.56x Сектор: 4.04x
PD/DD 11.56x — sektör medyanının %186 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 25.1x Сектор: 19.6x
EV/EBITDA 25.1x — sektör medyanının (19.6x) %28 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 2.11x
Cari oran 2.11x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 113.7x
Faiz karşılama 113.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+13.9
Hasılat yıllık %13.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+733.7
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-23.1%
Eksi %23.1 beklenen değer (362.69) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 434.68 | PD/DD hedefi: 180.86 | EV/EBITDA hedefi: 368.07 | DCF hedefi: 264.50
Damodaran Değerleme
56/100
Orta Damodaran skoru (56/100). ROIC (%68.9) – WACC (%10.8) farkı +58.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 113.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 81/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%68.9
ROIC (%68.9) sermaye maliyetini 58.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
264.50
DCF (264.50) güncel fiyatın %43.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 471.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€122.1
Güncel fiyat Graham değerinin %74.1 üzerinde (€122.1) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
29.0x vs 27.4x
Sektör medyanının %6 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
11.56x vs 4.04x
Sektörden %186 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
25.1x vs 19.6x
Sektörden %28 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%68.9 vs %10.8 WACC
ROIC 58.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%18.4 vs %20.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %18.4
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (471.50), TRAMA-99 çizgisinin %10.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 471.50
TRAMA: 426.11
Разница: %+10.7
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
639 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.