6127Joinn Laboratories(China)Co.,Ltd.

🇭🇰 Hong Kong Borsası
27.44
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
36/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
HK$22.1
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
91/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (91/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 10 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$597M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+113.6 arttı (HK$280M → HK$597M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+2469.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+22.6 arttı (HK$371M → HK$455M). Talep güçlü.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %20.5 → %26.4 (+5.9 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %131.3. Her 100HK$ satıştan 131HK$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$928M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.05x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+118.3 arttı (HK$301M → HK$656M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.0. Makul değerleme aralığında.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.9. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-44.1 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%73.3
VaR 95% ?
%7.41
daily max loss
VaR 99% ?
%10.56
daily max loss
CVaR 95% ?
%7.83
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%39.9
14.01.2026 → 23.03.2026
Skewness ?
1.16
Parametrik%7.41
Historik%6.06
Cornish-Fisher%5.42
Return Distribution
Valuation
Potential?
+8.4%
ROIC ?
-0.0%
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+113.6 artarak 597.1M HKD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+2469.8
Hasılat çeyreklik %+22.6 büyüdü (454.6M HKD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.7)
Brüt kâr marjı: %26.4
Brüt marj değişimi: %+5.9 puan
Net kâr marjı yüksek: %131.3
FAVÖK çeyreklik %+118.3 büyüdü (656.2M HKD)
FAVÖK marjı güçlü: %144.3
Toplam borç %-12.9 azaldı → 37.8M HKD
Net nakit pozisyonunda: -928.5M HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran güçlü: 4.05x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-16.2 azaldı → 966.2M HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 739.0M HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 348.9M HKD
ROE düşük: %5.7
ROA: %4.7
Toplam varlıklar %+7.9 büyüdü → 12.7B HKD
Özkaynak: 10.5B HKD (%+4.9)
İşletme kârı pozitif: 3.1M HKD
İşletme kârı büyüme: %+109.3
Faiz karşılama oranı güçlü: 1643.2x (Faiz: 399,327 HKD)
Ödenmiş sermaye: 749.3M HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 5.7B HKD
İşletme sermayesi değişimi: %+28.7
CAPEX: 37.6M HKD (Hasılatın %8.3'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+40.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 19.57 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %131.3
Net kâr marjı %131.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +55.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.0
ROE %11.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %144.3
FAVÖK marjı %144.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %26.4
Hasılat başına brüt kâr %26.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 14.0x Sector: 20.0x
F/K 14.0x — sektör medyanına (20.0x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.00x Sector: 2.38x
PD/DD 2.00x — sektör medyanı (2.38x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 15.9x Sector: 11.7x
EV/EBITDA 15.9x — sektör medyanının (11.7x) %36 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 4.05x
Cari oran 4.05x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 895.2x
Faiz karşılama 895.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.7
Hasılat yıllık %1.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+2469.8
Net kâr yıllık %2469.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+8.4%
Artı %8.4 beklenen değer (30.53) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 39.01 | PD/DD hedefi: 34.42 | EV/EBITDA hedefi: 20.74
Damodaran Değerleme
36/100
Düşük Damodaran skoru (36/100). ROIC (%-0.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 895.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 61/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-0.0
ROIC (%-0.0) sermaye maliyetinin (9.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.5
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$22.1
Graham içsel değer: HK$22.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.0x vs 20.0x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.00x vs 2.38x
Sektörden %16 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.9x vs 11.7x
Sektörden %36 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-0.0 vs %9.5 WACC
ROIC 9.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%56.0 vs %61.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %56.0
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (27.44), TRAMA-99 çizgisinin %40.2 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 27.44
TRAMA: 19.57
Difference: %+40.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
6127 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.