6127Joinn Laboratories(China)Co.,Ltd.

🇭🇰 Hong Kong Borsası
27.44
HKD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
36/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
HK$22.1
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
91/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (91/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 10 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$597M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+113.6 arttı (HK$280M → HK$597M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+2469.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+22.6 arttı (HK$371M → HK$455M). Talep güçlü.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %20.5 → %26.4 (+5.9 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %131.3. Her 100HK$ satıştan 131HK$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$928M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.05x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+118.3 arttı (HK$301M → HK$656M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.0. Makul değerleme aralığında.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.9. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-44.1 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%73.3
VaR 95% ?
%7.41
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%10.56
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%7.83
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%39.9
14.01.2026 → 23.03.2026
الانحراف ?
1.16
Parametrik%7.41
Historik%6.06
Cornish-Fisher%5.42
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+8.4%
ROIC ?
-0.0%
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+113.6 artarak 597.1M HKD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+2469.8
Hasılat çeyreklik %+22.6 büyüdü (454.6M HKD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.7)
Brüt kâr marjı: %26.4
Brüt marj değişimi: %+5.9 puan
Net kâr marjı yüksek: %131.3
FAVÖK çeyreklik %+118.3 büyüdü (656.2M HKD)
FAVÖK marjı güçlü: %144.3
Toplam borç %-12.9 azaldı → 37.8M HKD
Net nakit pozisyonunda: -928.5M HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran güçlü: 4.05x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-16.2 azaldı → 966.2M HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 739.0M HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 348.9M HKD
ROE düşük: %5.7
ROA: %4.7
Toplam varlıklar %+7.9 büyüdü → 12.7B HKD
Özkaynak: 10.5B HKD (%+4.9)
İşletme kârı pozitif: 3.1M HKD
İşletme kârı büyüme: %+109.3
Faiz karşılama oranı güçlü: 1643.2x (Faiz: 399,327 HKD)
Ödenmiş sermaye: 749.3M HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 5.7B HKD
İşletme sermayesi değişimi: %+28.7
CAPEX: 37.6M HKD (Hasılatın %8.3'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+40.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 19.57 HKD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %131.3
Net kâr marjı %131.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +55.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.0
ROE %11.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %144.3
FAVÖK marjı %144.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %26.4
Hasılat başına brüt kâr %26.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 14.0x القطاع: 20.0x
F/K 14.0x — sektör medyanına (20.0x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.00x القطاع: 2.38x
PD/DD 2.00x — sektör medyanı (2.38x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 15.9x القطاع: 11.7x
EV/EBITDA 15.9x — sektör medyanının (11.7x) %36 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 4.05x
Cari oran 4.05x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 895.2x
Faiz karşılama 895.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.7
Hasılat yıllık %1.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+2469.8
Net kâr yıllık %2469.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+8.4%
Artı %8.4 beklenen değer (30.53) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 39.01 | PD/DD hedefi: 34.42 | EV/EBITDA hedefi: 20.74
Damodaran Değerleme
36/100
Düşük Damodaran skoru (36/100). ROIC (%-0.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 895.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 61/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-0.0
ROIC (%-0.0) sermaye maliyetinin (9.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.5
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$22.1
Graham içsel değer: HK$22.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
14.0x vs 20.0x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.00x vs 2.38x
Sektörden %16 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.9x vs 11.7x
Sektörden %36 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-0.0 vs %9.5 WACC
ROIC 9.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%56.0 vs %61.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %56.0
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (27.44), TRAMA-99 çizgisinin %40.2 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
السعر:: 27.44
TRAMA: 19.57
الفرق: %+40.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
6127 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.