6070Al-Baha Investment & Development

🇸🇦 Tadawul
35.28
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
28/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
77/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
SAR37.5
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
38/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (38/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR9M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-53.3 geriledi (SAR20M → SAR9M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-53.3 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-12.6 düştü. Şirket daralmada.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %27. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+87.1 artabilir (SAR9M → SAR18M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%21.8
VaR 95% ?
%2.35
daily max loss
VaR 99% ?
%3.29
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.77
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%33.4
31.03.2026 → 15.10.2026
Skewness ?
0.72
Parametrik%2.35
Historik%2.16
Cornish-Fisher%1.98
Return Distribution
Valuation
Potential?
+0.1%
DCF Value ?
10.77
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-53.3 düşerek 9.5M SAR oldu
Yıllık net kâr %-53.3 geriledi
Hasılat çeyreklik %-12.6 düştü (155.6M SAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-12.6)
Brüt kâr marjı: %26.3
Brüt marj değişimi: %-2.6 puan
Net kâr marjı: %6.1
FAVÖK çeyreklik %-22.8 düştü (32.2M SAR)
FAVÖK marjı: %20.7
Toplam borç %+20.3 arttı → 406.2M SAR
Net borç hasılatın üzerinde: 374.5M SAR
Borç/Özkaynak oranı: 0.51x
Cari oran: 1.54x — yeterli likidite
Nakit %+18.2 arttı → 31.8M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 29.0M SAR
Serbest nakit akışı pozitif: 2.6M SAR
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar %+11.5 büyüdü → 1.4B SAR
Özkaynak: 800.0M SAR (%+0.1)
İşletme kârı pozitif: 12.2M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.0x (Faiz: 2.9M SAR)
Ödenmiş sermaye: 30.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 215.8M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %+16.6
CAPEX: 26.4M SAR (Hasılatın %17.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 39.20 SAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %6.1
Net kâr marjı %6.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -5.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.8
ROE %8.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %20.7
FAVÖK marjı %20.7 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %26.3
Hasılat başına brüt kâr %26.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-1.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-1.6'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 15.2x Sector: 15.7x
F/K 15.2x — sektör medyanına (15.7x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.34x Sector: 2.08x
PD/DD 1.34x — sektör medyanının (2.08x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.2x Sector: 12.9x
EV/EBITDA 9.2x — sektör medyanı (12.9x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.54x
Cari oran 1.54x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.51x
Borç/Özkaynak 0.51x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 14.7x
Faiz karşılama 14.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-12.6
Hasılat yıllık %-12.6 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-53.3
Net kâr yıllık %-53.3 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 20.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 15.1M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+0.1%
Artı %0.1 beklenen değer (35.68) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 35.46 | PD/DD hedefi: 56.63 | EV/EBITDA hedefi: 50.01 | DCF hedefi: 10.77
Damodaran Değerleme
28/100
Düşük Damodaran skoru (28/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
77/100
Düşük borç riski (77/100). Faiz karşılama oranı 14.7x — güçlü. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 88/100 | Kalite: 90/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
10.77
DCF (10.77) güncel fiyatın %69.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 35.66
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR37.5
Graham içsel değer: SAR37.5. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
15.2x vs 15.7x
Sektör medyanının %3 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.34x vs 2.08x
Sektörden %36 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.2x vs 12.9x
Sektörden %29 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.2 vs %22.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (35.28), TRAMA-99 çizgisinin %10.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 35.28
TRAMA: 39.20
Difference: %-10.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
6070 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.