603369Jiangsu King's Luck Brewery Joint-Stock Co.,Ltd.

🇨🇳 Çin Borsası
29.64
CNY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
63/100
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥26.0
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
45/100
Lothien Sağlamlık: Orta (45/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 5 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥697M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-49.7 geriledi (¥1.4B → ¥697M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-51.1 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %33.0. Her 100¥ satıştan 33¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥3.6B fazla. Borç riski düşük.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (¥697M) ama FCF negatif (-¥658M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-49.6 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.7. Makul değerleme aralığında.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-49.7) ama yıllık bazda artış (%+19.2). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+29.7 artabilir (¥697M → ¥904M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%35.4
VaR 95% ?
%3.76
daily max loss
VaR 99% ?
%5.28
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.49
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%41.2
15.10.2025 → 30.06.2026
Skewness ?
0.69
Parametrik%3.76
Historik%3.53
Cornish-Fisher%3.13
Return Distribution
Valuation
Potential?
+9.3%
ROIC ?
18.9%
DCF Value ?
22.81
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-49.7 düşerek 696.8M CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+19.2
Hasılat çeyreklik %-51.1 düştü (2.1B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+14.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %73.6
Net kâr marjı yüksek: %33.0
FAVÖK çeyreklik %-49.6 düştü (929.1M CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %44.0
Toplam borç: 1.6B CNY
Net nakit pozisyonunda: -3.6B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.09x
Cari oran: 1.77x — yeterli likidite
Nakit %-29.4 azaldı → 5.2B CNY
Serbest nakit akışı negatif: -658.5M CNY — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %4.1
ROA: %2.7
Toplam varlıklar %-5.9 küçüldü → 25.9B CNY
Özkaynak: 17.1B CNY (%-4.5)
İşletme kârı pozitif: 937.2M CNY
Faiz karşılama oranı güçlü: 144.0x (Faiz: 6.5M CNY)
Ödenmiş sermaye: 1.2B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 6.0B CNY
İşletme sermayesi değişimi: %-12.2
CAPEX: 160.7M CNY (Hasılatın %7.6'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 27.39 CNY
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %33.0
Net kâr marjı %33.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.2
ROE %12.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %44.0
FAVÖK marjı %44.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %73.6
Hasılat başına brüt kâr %73.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.9'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 12.7x Sector: 15.1x
F/K 12.7x — sektör medyanına (15.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.12x Sector: 2.39x
PD/DD 2.12x — sektör medyanı (2.39x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 9.0x Sector: 10.4x
EV/EBITDA 9.0x — sektör medyanı (10.4x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.77x
Cari oran 1.77x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.09x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 229.5x
Faiz karşılama 229.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+14.1
Hasılat yıllık %14.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+19.2
Net kâr yıllık %19.2 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+9.3%
Artı %9.3 beklenen değer (31.81) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 36.85 | PD/DD hedefi: 34.62 | EV/EBITDA hedefi: 33.76 | DCF hedefi: 22.81
Damodaran Değerleme
63/100
Orta Damodaran skoru (63/100). ROIC (%18.9) – WACC (%7.7) farkı +11.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 229.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 94/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%18.9
ROIC (%18.9) sermaye maliyetini 11.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
22.81
DCF (22.81) güncel fiyatın %21.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 29.10
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥26.0
Graham içsel değer: ¥26.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
12.7x vs 15.1x
Sektör medyanının %16 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.12x vs 2.39x
Sektörden %11 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.0x vs 10.4x
Sektörden %14 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%18.9 vs %7.7 WACC
ROIC 11.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%28.4 vs %38.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %28.4
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (29.64), TRAMA-99 çizgisinin %8.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 29.64
TRAMA: 27.39
Difference: %+8.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
603369 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.