6020Halwani Brothers

🇸🇦 Tadawul
10.60
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
46/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
18/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Graham ?
SAR8.0
Pahalı
Active Metric?
2/4
Confidence?
56%
Lothien Robustness Summary
71/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (71/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR419,589 net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+32.3 arttı (SAR317,264 → SAR419,589). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+165.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-20.1 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %22.6. Her 100SAR satıştan 23SAR kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (SAR1M) kârın %270'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 40.1. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %2.6. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+99.6 artabilir (SAR419,589 → SAR837,419).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%27.8
VaR 95% ?
%3.10
daily max loss
VaR 99% ?
%4.30
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.66
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%44.5
20.10.2025 → 15.10.2026
Skewness ?
1.27
Parametrik%3.10
Historik%2.85
Cornish-Fisher%2.18
Return Distribution
Valuation
Potential?
-3.4%
ROIC ?
-0.3%
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+32.3 artarak 419,589 SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+165.7
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (1.9M SAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-20.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %89.6
Net kâr marjı yüksek: %22.6
FAVÖK çeyreklik %+22.0 büyüdü (484,704 SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %26.2
Cari oran: 1.40x — yeterli likidite
Nakit %-54.0 azaldı → 45.2M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 1.1M SAR
Serbest nakit akışı pozitif: 1.1M SAR
ROE düşük: %0.1
ROA düşük: %0.1
Toplam varlıklar: 379.0M SAR (%-1.0)
Özkaynak: 311.1M SAR (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 279,087 SAR
İşletme kârı büyüme: %+43.9
Ödenmiş sermaye: 30.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 26.6M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %-48.4
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-24.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 14.00 SAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %25
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %22.6
Net kâr marjı %22.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +5.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.6
ROE %2.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %26.2
FAVÖK marjı %26.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %89.6
Hasılat başına brüt kâr %89.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-105.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-105.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 40.1x Sector: 15.5x
F/K 40.1x — sektör medyanının (15.5x) %158 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.06x Sector: 1.79x
PD/DD 1.06x — sektör medyanının (1.79x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.40x
Cari oran 1.40x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-20.1
Hasılat yıllık %-20.1 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+165.7
Net kâr yıllık %165.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 10.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -1.6M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
46/100
Orta düzey sağlamlık (46/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-3.4%
Eksi %3.4 beklenen değer (10.62) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %56.
Bileşenler: FK hedefi: 3.43 | PD/DD hedefi: 18.60
Damodaran Değerleme
18/100
Düşük Damodaran skoru (18/100). ROIC (%-0.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100).
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 32/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-0.3
ROIC (%-0.3) sermaye maliyetinin (15.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.5
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR8.0
Graham içsel değer: SAR8.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
40.1x vs 15.5x
Sektör medyanının %158 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.06x vs 1.79x
Sektörden %41 daha ucuz (defter değerine göre)
ROIC vs WACC
%-0.3 vs %15.5 WACC
ROIC 15.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%98.4 vs %-5.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %98.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (10.60), TRAMA-99 çizgisinin %24.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 10.60
TRAMA: 14.00
Difference: %-24.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
6020 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.