6020Halwani Brothers

🇸🇦 Tadawul
10.60
SAR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
46/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
18/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Graham ?
SAR8.0
Pahalı
مقياس نشط?
2/4
ثقة?
56%
ملخص متانة لوذيان
71/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (71/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR419,589 net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+32.3 arttı (SAR317,264 → SAR419,589). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+165.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-20.1 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %22.6. Her 100SAR satıştan 23SAR kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (SAR1M) kârın %270'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 40.1. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %2.6. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+99.6 artabilir (SAR419,589 → SAR837,419).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.8
VaR 95% ?
%3.10
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.30
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.66
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%44.5
20.10.2025 → 15.10.2026
الانحراف ?
1.27
Parametrik%3.10
Historik%2.85
Cornish-Fisher%2.18
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-3.4%
ROIC ?
-0.3%
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+32.3 artarak 419,589 SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+165.7
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (1.9M SAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-20.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %89.6
Net kâr marjı yüksek: %22.6
FAVÖK çeyreklik %+22.0 büyüdü (484,704 SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %26.2
Cari oran: 1.40x — yeterli likidite
Nakit %-54.0 azaldı → 45.2M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 1.1M SAR
Serbest nakit akışı pozitif: 1.1M SAR
ROE düşük: %0.1
ROA düşük: %0.1
Toplam varlıklar: 379.0M SAR (%-1.0)
Özkaynak: 311.1M SAR (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 279,087 SAR
İşletme kârı büyüme: %+43.9
Ödenmiş sermaye: 30.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 26.6M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %-48.4
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-24.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 14.00 SAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %25
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %22.6
Net kâr marjı %22.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +5.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.6
ROE %2.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %26.2
FAVÖK marjı %26.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %89.6
Hasılat başına brüt kâr %89.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-105.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-105.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 40.1x القطاع: 15.5x
F/K 40.1x — sektör medyanının (15.5x) %158 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.06x القطاع: 1.79x
PD/DD 1.06x — sektör medyanının (1.79x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.40x
Cari oran 1.40x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-20.1
Hasılat yıllık %-20.1 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+165.7
Net kâr yıllık %165.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 10.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -1.6M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
46/100
Orta düzey sağlamlık (46/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-3.4%
Eksi %3.4 beklenen değer (10.62) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %56.
Bileşenler: FK hedefi: 3.43 | PD/DD hedefi: 18.60
Damodaran Değerleme
18/100
Düşük Damodaran skoru (18/100). ROIC (%-0.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100).
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 32/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-0.3
ROIC (%-0.3) sermaye maliyetinin (15.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.5
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR8.0
Graham içsel değer: SAR8.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
40.1x vs 15.5x
Sektör medyanının %158 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.06x vs 1.79x
Sektörden %41 daha ucuz (defter değerine göre)
ROIC vs WACC
%-0.3 vs %15.5 WACC
ROIC 15.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%98.4 vs %-5.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %98.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (10.60), TRAMA-99 çizgisinin %24.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 10.60
TRAMA: 14.00
الفرق: %-24.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
6020 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.