601225Shaanxi Coal Industry Company Limited

🇨🇳 Çin Borsası
28.28
CNY
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
73/100
Dalio Risk ?
86/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥21.0
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
91/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (91/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 9 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥7.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+67.8 arttı (¥4.2B → ¥7.1B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+149.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %31.1 → %35.5 (+4.4 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %17.7. Her 100¥ satıştan 18¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥16.0B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥6.9B) kârın %98'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+51.1 arttı (¥8.4B → ¥12.7B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.3. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-27.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%33.3
VaR 95% ?
%3.30
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.74
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.14
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%26.8
08.06.2026 → 30.06.2026
Асимметрия ?
0.21
Parametrik%3.30
Historik%3.09
Cornish-Fisher%3.11
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+17.8%
ROIC ?
30.0%
Значение DCF ?
61.23
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+67.8 artarak 7.1B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+149.2
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (39.9B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+5.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %35.5
Brüt marj değişimi: %+4.4 puan
Net kâr marjı yüksek: %17.7
FAVÖK çeyreklik %+51.1 büyüdü (12.7B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %31.8
Toplam borç: 27.2B CNY
Net nakit pozisyonunda: -16.0B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.27x
Cari oran: 1.30x — yeterli likidite
Nakit %+11.4 arttı → 43.2B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 6.9B CNY
ROE düşük: %7.0
ROA: %2.8
Toplam varlıklar: 248.9B CNY (%+2.2)
Özkaynak: 101.1B CNY (%-0.9)
İşletme kârı pozitif: 9.6B CNY
İşletme kârı büyüme: %+22.2
Faiz karşılama oranı güçlü: 103.4x (Faiz: 122.6M CNY)
Ödenmiş sermaye: 9.7B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 14.4B CNY
İşletme sermayesi değişimi: %+60.5
CAPEX: 3.9B CNY (Hasılatın %9.8'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+19.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 23.63 CNY
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %17.7
Net kâr marjı %17.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +6.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %15.1
ROE %15.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %31.8
FAVÖK marjı %31.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %35.5
Hasılat başına brüt kâr %35.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 13.3x Сектор: 13.0x
F/K 13.3x — sektör medyanının (13.0x) %2 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.69x Сектор: 1.98x
PD/DD 2.69x — sektör medyanının (1.98x) %36 üzerinde.
EV/EBITDA 7.1x Сектор: 9.0x
EV/EBITDA 7.1x — sektör medyanı (9.0x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.30x
Cari oran 1.30x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.27x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 71.7x
Faiz karşılama 71.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+5.6
Hasılat yıllık %5.6 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+149.2
Net kâr yıllık %149.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+17.8%
Artı %17.8 beklenen değer (33.11) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 27.45 | PD/DD hedefi: 21.71 | EV/EBITDA hedefi: 35.47 | DCF hedefi: 61.23
Damodaran Değerleme
73/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (73/100). ROIC (%30.0) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
86/100
Düşük borç riski (86/100). Faiz karşılama oranı 71.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 90/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 92/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%30.0
ROIC (%30.0) sermaye maliyetini 21.3 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
61.23
DCF modeli 61.23 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %117.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 28.10
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥21.0
Graham içsel değer: ¥21.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
13.3x vs 13.0x
Sektör medyanının %2 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.69x vs 1.98x
Sektörden %36 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.1x vs 9.0x
Sektörden %21 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%30.0 vs %8.7 WACC
ROIC 21.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.6 vs %23.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (28.28), TRAMA-99 çizgisinin %19.7 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Цена:: 28.28
TRAMA: 23.63
Разница: %+19.7
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
601225 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.