600600Tsingtao Brewery

🇨🇳 Çin Borsası
52.47
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
78/100
Dalio Risk ?
87/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥45.4
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
78/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (78/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥2.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+17.8). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-6.7 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %42.7 → %47.2 (+4.4 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %22.6. Her 100¥ satıştan 23¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥11.4B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥2.0B) kârın %95'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%18.3
VaR 95% ?
%1.99
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.77
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.80
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%27.3
16.10.2025 → 29.09.2026
الانحراف ?
0.06
Parametrik%1.99
Historik%1.72
Cornish-Fisher%1.86
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+31.1%
ROIC ?
24.4%
قيمة DCF ?
136.59
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+17.8 artarak 2.1B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-3.4)
Hasılat çeyreklik %-8.9 düştü (9.4B CNY)
Yıllık hasılat daraldı (%-6.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %47.2
Brüt marj değişimi: %+4.4 puan
Net kâr marjı yüksek: %22.6
FAVÖK çeyreklik %+19.4 büyüdü (2.9B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %31.3
Toplam borç: 107.0M CNY
Net nakit pozisyonunda: -11.4B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran: 1.51x — yeterli likidite
Nakit %-12.8 azaldı → 11.6B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 5.3B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 2.0B CNY
ROE düşük: %6.8
ROA: %3.8
Toplam varlıklar: 55.5B CNY (%+4.0)
Özkaynak: 31.4B CNY (%-3.4)
İşletme kârı pozitif: 2.7B CNY
İşletme kârı büyüme: %+17.8
Faiz karşılama oranı güçlü: 593.3x (Faiz: 4.9M CNY)
Ödenmiş sermaye: 1.4B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 9.7B CNY
İşletme sermayesi değişimi: %-13.2
CAPEX: 491.4M CNY (Hasılatın %5.2'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.8
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 53.98 CNY
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %22.6
Net kâr marjı %22.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +5.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.1
ROE %10.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %31.3
FAVÖK marjı %31.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %47.2
Hasılat başına brüt kâr %47.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 16.5x القطاع: 15.1x
F/K 16.5x — sektör medyanının (15.1x) %9 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.27x القطاع: 2.39x
PD/DD 2.27x — sektör medyanı (2.39x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 9.3x القطاع: 10.4x
EV/EBITDA 9.3x — sektör medyanı (10.4x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.51x
Cari oran 1.51x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 414.1x
Faiz karşılama 414.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-6.7
Hasılat yıllık %-6.7 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-3.4
Net kâr yıllık %-3.4 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+31.1%
Artı %31.1 beklenen değer (68.44) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 57.72 | PD/DD hedefi: 58.42 | EV/EBITDA hedefi: 58.46 | DCF hedefi: 136.59
Damodaran Değerleme
78/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (78/100). ROIC (%24.4) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
87/100
Düşük borç riski (87/100). Faiz karşılama oranı 414.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 88/100 | Kalite: 70/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%24.4
ROIC (%24.4) sermaye maliyetini 16.4 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
136.59
DCF modeli 136.59 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %161.6 ucuz.
Mevcut fiyat: 52.22
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥45.4
Graham içsel değer: ¥45.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
16.5x vs 15.1x
Sektör medyanının %9 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.27x vs 2.39x
Sektörden %5 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.3x vs 10.4x
Sektörden %11 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%24.4 vs %8.0 WACC
ROIC 16.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%16.5 vs %19.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %16.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (52.47), TRAMA-99 çizgisi (53.98) ile yakın seviyede (%-2.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 52.47
TRAMA: 53.98
الفرق: %-2.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
600600 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.