600276Jiangsu Hengrui Medicine

🇨🇳 Çin Borsası
46.63
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
52/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
52/100
Dalio Risk ?
98/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥17.2
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
59/100
Lothien Sağlamlık: Orta (59/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥2.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-4.3). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-14.5 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %29.8. Her 100¥ satıştan 30¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥38.7B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 11.68x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %15. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 34.5. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 25.1. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%33.1
VaR 95% ?
%3.57
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.00
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.29
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%41.0
25.09.2025 → 11.09.2026
الانحراف ?
0.62
Parametrik%3.57
Historik%3.13
Cornish-Fisher%3.12
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-29.9%
ROIC ?
33.2%
قيمة DCF ?
32.80
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.2B CNY, %-4.3)
Yıllık net kâr %-15.3 geriledi
Hasılat çeyreklik %-10.1 düştü (7.3B CNY)
Yıllık hasılat daraldı (%-14.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %86.0
Net kâr marjı yüksek: %29.8
FAVÖK çeyreklik %-6.2 düştü (2.4B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %32.8
Toplam borç: 68.0M CNY
Net nakit pozisyonunda: -38.7B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran güçlü: 11.68x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 38.7B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 11.5B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 327.9M CNY
ROE düşük: %3.4
ROA: %3.1
Toplam varlıklar: 70.8B CNY (%-0.7)
Özkaynak: 64.5B CNY (%+1.3)
İşletme kârı pozitif: 1.7B CNY
Faiz karşılama oranı güçlü: 940.2x (Faiz: 2.6M CNY)
Ödenmiş sermaye: 6.6B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 45.4B CNY
CAPEX: 872.7M CNY (Hasılatın %11.9'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 50.52 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %70'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %29.8
Net kâr marjı %29.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.0
ROE %10.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %32.8
FAVÖK marjı %32.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %86.0
Hasılat başına brüt kâr %86.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %13.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %13.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 34.5x القطاع: 17.7x
F/K 34.5x — sektör medyanının (17.7x) %95 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 4.58x القطاع: 2.98x
PD/DD 4.58x — sektör medyanının %54 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 25.1x القطاع: 13.2x
EV/EBITDA 25.1x — sektör medyanının (13.2x) %90 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 11.68x
Cari oran 11.68x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 1783.9x
Faiz karşılama 1783.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-14.5
Hasılat yıllık %-14.5 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-15.3
Net kâr yıllık %-15.3 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 2.3B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.8B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
52/100
Orta düzey sağlamlık (52/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-29.9%
Eksi %29.9 beklenen değer (32.68) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 24.88 | PD/DD hedefi: 31.52 | EV/EBITDA hedefi: 24.52 | DCF hedefi: 32.80
Damodaran Değerleme
52/100
Orta Damodaran skoru (52/100). ROIC (%33.2) – WACC (%7.6) farkı +25.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
98/100
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 1783.9x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%33.2
ROIC (%33.2) sermaye maliyetini 25.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
32.80
DCF (32.80) güncel fiyatın %29.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 46.60
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥17.2
Graham içsel değer: ¥17.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
34.5x vs 17.7x
Sektör medyanının %95 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
4.58x vs 2.98x
Sektörden %54 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
25.1x vs 13.2x
Sektörden %90 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%33.2 vs %7.6 WACC
ROIC 25.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%27.7 vs %31.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %27.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (46.63), TRAMA-99 çizgisinin %7.7 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 46.63
TRAMA: 50.52
الفرق: %-7.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
600276 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.