5SRZhongmin Baihui Retail Group Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.42
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
21/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
62/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$0.5
Makul
Aktif Metrik?
3/4
Güven?
69%
Lothien Sağlamlık Özeti
55/100
Lothien Sağlamlık: Orta (55/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.3 düştü. Şirket daralmada.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.78x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$6M) kârın %271'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.5. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%43.0
VaR 95% ?
%4.44
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.29
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%6.85
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%31.4
17.06.2026 → 14.07.2026
Çarpıklık ?
1.36
Parametrik%4.44
Historik%1.66
Cornish-Fisher%2.16
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+9.5%
ROIC ?
-18.2%
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.4M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+16.7
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (43.9M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-3.3)
Brüt kâr marjı: %21.4
Net kâr marjı: %5.4
FAVÖK yatay seyrede (6.3M SGD)
FAVÖK marjı: %14.4
Toplam borç: 54.5M SGD
Net borç: 39.1M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 1.08x
Cari oran < 1: 0.99x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 15.4M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 6.8M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 6.5M SGD
ROE düşük: %4.7
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 193.4M SGD (%+0.0)
Özkaynak: 50.2M SGD (%+0.0)
İşletme kârı negatif: -4.1M SGD — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.9x (Faiz: 638,708 SGD)
Ödenmiş sermaye: 191.6M SGD
Net işletme sermayesi negatif: -1.7M SGD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 380,361 SGD (Hasılatın %0.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-24.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.55 SGD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %5.4
Net kâr marjı %5.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %19.0
ROE %19.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %14.4
FAVÖK marjı %14.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %21.4
Hasılat başına brüt kâr %21.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %14.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %14.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 8.5x Sektör: 8.6x
F/K 8.5x — sektör medyanına (8.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.60x Sektör: 1.92x
PD/DD 1.60x — sektör medyanı (1.92x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 4.7x Sektör: 5.6x
EV/EBITDA 4.7x — sektör medyanı (5.6x) ile uyumlu.
Borçluluk
Cari Oran 0.99x
Cari oran 0.99x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.08x
Borç/Özkaynak 1.08x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.9x
Faiz karşılama 9.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.3
Hasılat yıllık %-3.3 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+16.7
Net kâr yıllık %16.7 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.2M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 1.9M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+9.5%
Artı %9.5 beklenen değer (0.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 0.43 | PD/DD hedefi: 0.53 | EV/EBITDA hedefi: 0.50
Damodaran Değerleme
21/100
Düşük Damodaran skoru (21/100). ROIC (%-18.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
62/100
Orta düzey borç riski (62/100). Faiz karşılama oranı 9.9x — güçlü. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 64/100 | Borç Servis: 75/100 | Kalite: 68/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-18.2
ROIC (%-18.2) sermaye maliyetinin (10.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.8
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$0.5
Graham içsel değer: S$0.5. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
8.5x vs 8.6x
Sektör medyanının %1 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.60x vs 1.92x
Sektörden %17 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.7x vs 5.6x
Sektörden %15 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-18.2 vs %10.8 WACC
ROIC 29.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.4 vs %14.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.42), TRAMA-99 çizgisinin %24.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 0.42
TRAMA: 0.55
Fark: %-24.3
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
5SR — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.