5SRZhongmin Baihui Retail Group Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.42
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
21/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
62/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$0.5
Makul
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
55/100
Lothien Sağlamlık: Orta (55/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.3 düştü. Şirket daralmada.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.78x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$6M) kârın %271'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.5. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%43.0
VaR 95% ?
%4.44
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.29
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.85
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%31.4
17.06.2026 → 14.07.2026
الانحراف ?
1.36
Parametrik%4.44
Historik%1.66
Cornish-Fisher%2.16
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+9.5%
ROIC ?
-18.2%
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.4M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+16.7
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (43.9M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-3.3)
Brüt kâr marjı: %21.4
Net kâr marjı: %5.4
FAVÖK yatay seyrede (6.3M SGD)
FAVÖK marjı: %14.4
Toplam borç: 54.5M SGD
Net borç: 39.1M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 1.08x
Cari oran < 1: 0.99x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 15.4M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 6.8M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 6.5M SGD
ROE düşük: %4.7
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 193.4M SGD (%+0.0)
Özkaynak: 50.2M SGD (%+0.0)
İşletme kârı negatif: -4.1M SGD — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.9x (Faiz: 638,708 SGD)
Ödenmiş sermaye: 191.6M SGD
Net işletme sermayesi negatif: -1.7M SGD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 380,361 SGD (Hasılatın %0.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-24.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.55 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %5.4
Net kâr marjı %5.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %19.0
ROE %19.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %14.4
FAVÖK marjı %14.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %21.4
Hasılat başına brüt kâr %21.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %14.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %14.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 8.5x القطاع: 8.6x
F/K 8.5x — sektör medyanına (8.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.60x القطاع: 1.92x
PD/DD 1.60x — sektör medyanı (1.92x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 4.7x القطاع: 5.6x
EV/EBITDA 4.7x — sektör medyanı (5.6x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 0.99x
Cari oran 0.99x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.08x
Borç/Özkaynak 1.08x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.9x
Faiz karşılama 9.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.3
Hasılat yıllık %-3.3 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+16.7
Net kâr yıllık %16.7 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.2M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 1.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+9.5%
Artı %9.5 beklenen değer (0.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 0.43 | PD/DD hedefi: 0.53 | EV/EBITDA hedefi: 0.50
Damodaran Değerleme
21/100
Düşük Damodaran skoru (21/100). ROIC (%-18.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
62/100
Orta düzey borç riski (62/100). Faiz karşılama oranı 9.9x — güçlü. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 64/100 | Borç Servis: 75/100 | Kalite: 68/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-18.2
ROIC (%-18.2) sermaye maliyetinin (10.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.8
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$0.5
Graham içsel değer: S$0.5. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
8.5x vs 8.6x
Sektör medyanının %1 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.60x vs 1.92x
Sektörden %17 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.7x vs 5.6x
Sektörden %15 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-18.2 vs %10.8 WACC
ROIC 29.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.4 vs %14.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.42), TRAMA-99 çizgisinin %24.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 0.42
TRAMA: 0.55
الفرق: %-24.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
5SR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.