5LYMarco Polo Marine Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.12
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
83/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
68/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$0.1
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
96/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (96/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 13 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$60M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+306.7 arttı (S$15M → S$60M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+306.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+369.4 arttı (S$31M → S$144M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+369.4 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %41.3. Her 100S$ satıştan 41S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$47M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.50x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+84.7 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (S$60M) ama FCF negatif (-S$3M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+148.2 arttı (S$22M → S$55M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 3.6. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %29.4. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 83/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-26.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%45.8
VaR 95% ?
%4.58
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.55
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.19
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%39.6
15.05.2026 → 15.10.2026
Çarpıklık ?
1.11
Parametrik%4.58
Historik%3.68
Cornish-Fisher%3.36
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+81.8%
ROIC ?
13.8%
DCF Değer ?
0.37
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-22.2 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.15 SGD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %41.3
Net kâr marjı %41.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -6.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %29.4
ROE %29.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %37.9
FAVÖK marjı %37.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %44.4
Hasılat başına brüt kâr %44.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-10.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-10.5'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 3.6x Sektör: 8.9x
F/K 3.6x — sektör medyanının (8.9x) %59 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.62x Sektör: 0.92x
PD/DD 1.62x — sektör medyanının %76 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 3.2x Sektör: 5.0x
EV/EBITDA 3.2x — sektör medyanının (5.0x) %37 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 2.50x
Cari oran 2.50x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.33x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 109.8x
Faiz karşılama 109.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+369.4
Hasılat yıllık %369.4 büyüdü (2026/3) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+306.7
Net kâr yıllık %306.7 artmış (2026/3) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 26.5M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 10.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
83/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (83/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+81.8%
Artı %81.8 beklenen değer (0.20) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.30 | PD/DD hedefi: 0.07 | EV/EBITDA hedefi: 0.17 | DCF hedefi: 0.33
Damodaran Değerleme
68/100
Orta Damodaran skoru (68/100). ROIC (%13.8) – WACC (%11.8) farkı +2.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 109.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 93/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 79/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%13.8
ROIC (%13.8) sermaye maliyetini hafifçe (2.0 puan) aşıyor.
WACC: %11.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.37
DCF modeli 0.37 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %236.7 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.11
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$0.1
Graham içsel değer: S$0.1. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
3.6x vs 8.9x
Sektör medyanının %59 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.62x vs 0.92x
Sektörden %76 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.2x vs 5.0x
Sektörden %37 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%13.8 vs %11.8 WACC
ROIC 2.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%43.8 vs %51.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %43.8
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.12), TRAMA-99 çizgisinin %22.2 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 0.12
TRAMA: 0.15
Fark: %-22.2
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
5LY — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.