5DDMicro-Mechanics (Holdings) Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
2.62
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
52/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
100/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$1.0
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
91/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (91/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 9 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$5M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+39.3 arttı (S$4M → S$5M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+65.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %24.4. Her 100S$ satıştan 24S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$28M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.04x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$5M) kârın %100'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+26.0 arttı (S$7M → S$8M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.19. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%42.0
VaR 95% ?
%4.15
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.96
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.53
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%34.5
14.05.2026 → 14.10.2026
الانحراف ?
0.34
Parametrik%4.15
Historik%3.74
Cornish-Fisher%3.76
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-34.4%
ROIC ?
54.5%
قيمة DCF ?
1.75
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+39.3 artarak 5.3M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+65.7
Hasılat çeyreklik %+16.4 büyüdü (21.6M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+29.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %52.0
Net kâr marjı yüksek: %24.4
FAVÖK çeyreklik %+26.0 büyüdü (8.4M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %38.8
Toplam borç %-12.2 azaldı → 2.6M SGD
Net nakit pozisyonunda: -27.6M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.04x
Cari oran güçlü: 4.04x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+17.4 arttı → 30.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 6.2M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 5.3M SGD
ROE: %9.2
ROA: %7.1
Toplam varlıklar %+11.9 büyüdü → 73.8M SGD
Özkaynak %+9.5 arttı → 57.4M SGD
İşletme kârı pozitif: 6.8M SGD
İşletme kârı büyüme: %+32.8
Faiz karşılama oranı güçlü: 195.1x (Faiz: 42,949 SGD)
Ödenmiş sermaye: 138.8M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 39.3M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %+9.5
CAPEX: 877,664 SGD (Hasılatın %4.1'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-5.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.78 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %71'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %24.4
Net kâr marjı %24.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +4.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %23.2
ROE %23.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %38.8
FAVÖK marjı %38.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %52.0
Hasılat başına brüt kâr %52.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %23.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %23.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 20.9x القطاع: 13.2x
F/K 20.9x — sektör medyanının (13.2x) %58 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 6.19x القطاع: 1.14x
PD/DD 6.19x — sektör medyanının %443 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 12.0x القطاع: 7.0x
EV/EBITDA 12.0x — sektör medyanının (7.0x) %71 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 4.04x
Cari oran 4.04x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.04x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 191.6x
Faiz karşılama 191.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+29.2
Hasılat yıllık %29.2 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+65.7
Net kâr yıllık %65.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
52/100
Orta düzey sağlamlık (52/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-34.4%
Eksi %34.4 beklenen değer (1.68) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.66 | PD/DD hedefi: 0.64 | EV/EBITDA hedefi: 1.50 | DCF hedefi: 1.75
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%54.5) – WACC (%13.4) farkı +41.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
100/100
Düşük borç riski (100/100). Faiz karşılama oranı 191.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%54.5
ROIC (%54.5) sermaye maliyetini 41.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %13.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.75
DCF (1.75) güncel fiyatın %31.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.56
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$1.0
Graham içsel değer: S$1.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
20.9x vs 13.2x
Sektör medyanının %58 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.19x vs 1.14x
Sektörden %443 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.0x vs 7.0x
Sektörden %71 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%54.5 vs %13.4 WACC
ROIC 41.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.1 vs %36.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.1
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (2.62), TRAMA-99 çizgisinin %5.6 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 2.62
TRAMA: 2.78
الفرق: %-5.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
5DD — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.