4967Team Group Inc.

🇹🇼 Tayvan Borsası
259.50
TWD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
86/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
88/100
Dalio Risk ?
78/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$391.5
Ucuz
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
89/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (89/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$2.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+5.2). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+22065.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-16.1 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+66.2 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %38.0 → %42.8 (+4.8 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %31.8. Her 100NT$ satıştan 32NT$ kâr kalıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (NT$2.4B) ama FCF negatif (-NT$634M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 4.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.1. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %62.7. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 86/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+57.1 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-24.3 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Çok Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%64.8
VaR 95% ?
%6.20
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%8.98
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%7.72
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%31.5
02.06.2026 → 20.07.2026
Çarpıklık ?
0.26
Parametrik%6.20
Historik%6.07
Cornish-Fisher%5.87
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+136.0%
ROIC ?
35.0%
DCF Değer ?
717.12
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+5.2 artarak 2.4B TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+22065.1
Hasılat çeyreklik %-16.1 düştü (7.6B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+66.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %42.8
Brüt marj değişimi: %+4.8 puan
Net kâr marjı yüksek: %31.8
FAVÖK çeyreklik %+8.3 büyüdü (3.2B TWD)
FAVÖK marjı güçlü: %41.6
Toplam borç %-17.6 azaldı → 6.1B TWD
Net borç: 5.2B TWD
Borç/Özkaynak oranı: 0.55x
Cari oran: 1.92x — yeterli likidite
Nakit %-24.8 azaldı → 979.3M TWD
İşletme nakit akışı negatif: -599.7M TWD
Serbest nakit akışı negatif: -633.7M TWD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE yüksek: %21.6 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA güçlü: %10.7 — varlıklar etkin kullanılıyor
Toplam varlıklar: 22.6B TWD (%+3.2)
Özkaynak %+57.1 arttı → 11.1B TWD
İşletme kârı pozitif: 3.1B TWD
Faiz karşılama oranı güçlü: 56.8x (Faiz: 55.5M TWD)
Ödenmiş sermaye: 96.7M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 10.4B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %+27.9
CAPEX: 34.0M TWD (Hasılatın %0.4'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.5
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 253.24 TWD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %96'i
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %31.8
Net kâr marjı %31.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +6.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %62.7
ROE %62.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %41.6
FAVÖK marjı %41.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %42.8
Hasılat başına brüt kâr %42.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-24.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-24.1'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 4.4x Sektör: 27.6x
F/K 4.4x — sektör medyanının (27.6x) %84 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.25x Sektör: 3.41x
PD/DD 2.25x — sektör medyanının (3.41x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 4.1x Sektör: 14.9x
EV/EBITDA 4.1x — sektör medyanının (14.9x) %73 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.92x
Cari oran 1.92x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.55x
Borç/Özkaynak 0.55x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 65.4x
Faiz karşılama 65.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+66.2
Hasılat yıllık %66.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+22065.1
Net kâr yıllık %22065.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
86/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (86/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+136.0%
Artı %136.0 beklenen değer (600.51) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 763.50 | PD/DD hedefi: 449.34 | EV/EBITDA hedefi: 763.50 | DCF hedefi: 717.12
Damodaran Değerleme
88/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (88/100). ROIC (%35.0) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
78/100
Düşük borç riski (78/100). Faiz karşılama oranı 65.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 78/100 | Borç Servis: 98/100 | Kalite: 85/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%35.0
ROIC (%35.0) sermaye maliyetini 24.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
717.12
DCF modeli 717.12 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %181.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 254.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
NT$391.5
Graham içsel değer: NT$391.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
4.4x vs 27.6x
Sektör medyanının %84 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.25x vs 3.41x
Sektörden %34 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.1x vs 14.9x
Sektörden %73 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%35.0 vs %10.9 WACC
ROIC 24.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.1 vs %27.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (259.50), TRAMA-99 çizgisi (253.24) ile yakın seviyede (%+2.5). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 259.50
TRAMA: 253.24
Fark: %+2.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
4967 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.