42TThe Trendlines Group Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.05
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
27/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Graham ?
S$0.1
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
92/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (92/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$7M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+1090.1 arttı (S$613,573 → S$7M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+1090.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+12912.9 arttı (S$111,966 → S$15M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+12912.9 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %-714.3 → %50.2 (+764.4 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %50.1. Her 100S$ satıştan 50S$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.25x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+893.5 arttı (S$714,662 → S$7M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 6.9. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.72. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-58.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%62.0
VaR 95% ?
%6.28
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%8.95
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.09
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%40.0
07.01.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
3.59
Parametrik%6.28
Historik%5.04
Cornish-Fisher%-0.98
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+0.0%
قيمة DCF ?
0.02
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+1090.1
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+12912.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %50.2
Net kâr marjı yüksek: %50.1
FAVÖK marjı güçlü: %48.7
Toplam borç: 6.8M SGD
Net borç: 5.8M SGD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Cari oran güçlü: 2.25x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.1M SGD
İşletme nakit akışı negatif: -8.6M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 3.0M SGD
ROE düşük: %6.7
ROA: %6.2
Ödenmiş sermaye: 1.5B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.7M SGD
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-4.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.05 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %7
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %50.1
Net kâr marjı %50.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -497.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.2
ROE %8.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %48.7
FAVÖK marjı %48.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %50.2
Hasılat başına brüt kâr %50.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-37.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-37.7'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 6.9x القطاع: 10.6x
F/K 6.9x — sektör medyanının (10.6x) %35 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.72x القطاع: 0.88x
PD/DD 0.72x — sektör medyanı (0.88x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 9.1x القطاع: 9.2x
EV/EBITDA 9.1x — sektör medyanı (9.2x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.25x
Cari oran 2.25x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 3612.0x
Faiz karşılama 3612.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+12912.9
Hasılat yıllık %12912.9 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+1090.1
Net kâr yıllık %1090.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.6M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -1.2M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+0.0%
Eksi %0.0 beklenen değer (0.05) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.08 | PD/DD hedefi: 0.06 | EV/EBITDA hedefi: 0.05 | DCF hedefi: 0.02
Damodaran Değerleme
27/100
Düşük Damodaran skoru (27/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 3612.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 38/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.02
DCF (0.02) güncel fiyatın %54.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.05
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Zayıf
Graham İçsel Değer
S$0.1
Graham içsel değer: S$0.1. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
6.9x vs 10.6x
Sektör medyanının %35 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.72x vs 0.88x
Sektörden %18 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.1x vs 9.2x
Sektörden %1 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%61.3 vs %62.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %61.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.05), TRAMA-99 çizgisi (0.05) ile yakın seviyede (%-4.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 0.05
TRAMA: 0.05
الفرق: %-4.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
42T — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.