4200Maaden Real Estate

🇸🇦 Tadawul
115.10
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
41/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
Dalio Risk ?
54/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
SAR41.2
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
44/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (44/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR124M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+17.5). İstikrarlı seyir.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.7. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 2.64x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.59x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (SAR334M) kârın %270'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.75. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %25.9. Sermaye verimli kullanılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%24.4
VaR 95% ?
%2.60
daily max loss
VaR 99% ?
%3.64
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.45
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%30.0
30.10.2025 → 20.07.2026
Skewness ?
0.20
Parametrik%2.60
Historik%2.27
Cornish-Fisher%2.46
Return Distribution
Valuation
Potential?
-19.8%
ROIC ?
16.9%
DCF Value ?
119.92
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+17.5 artarak 123.9M SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+17.5
Hasılat çeyreklik %+13.8 büyüdü (7.3B SAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+13.8)
Brüt kâr marjı düşük: %3.7
Net kâr marjı düşük: %1.7
FAVÖK çeyreklik %+17.2 büyüdü (353.6M SAR)
FAVÖK marjı düşük: %4.8
Toplam borç: 4.8B SAR
Net borç: 4.5B SAR
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.79x
Cari oran < 1: 0.59x — likidite riski
Nakit %-16.6 azaldı → 241.5M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 425.2M SAR
Serbest nakit akışı pozitif: 334.4M SAR
ROE düşük: %7.2
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar %+6.5 büyüdü → 10.1B SAR
Özkaynak: 1.7B SAR (%+1.3)
İşletme kârı pozitif: 172.0M SAR
Faiz karşılama oranı: 3.1x (Faiz: 115.8M SAR)
Ödenmiş sermaye: 100.0M SAR
Net işletme sermayesi negatif: -1.7B SAR — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-41.3
CAPEX: 90.8M SAR (Hasılatın %1.2'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 124.20 SAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %25
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %1.7
Net kâr marjı %1.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %25.9
ROE %25.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %4.8
FAVÖK marjı %4.8 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %3.7
Hasılat başına brüt kâr %3.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 26.2x Sector: 17.5x
F/K 26.2x — sektör medyanının (17.5x) %50 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 6.75x Sector: 1.71x
PD/DD 6.75x — sektör medyanının %294 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 12.8x Sector: 13.1x
EV/EBITDA 12.8x — sektör medyanı (13.1x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 0.59x
Cari oran 0.59x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 3.8x
Net Borç/EBITDA 3.8x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 2.79x
Borç/Özkaynak 2.79x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 2.7x
Faiz karşılama 2.7x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+13.8
Hasılat yıllık %13.8 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+17.5
Net kâr yıllık %17.5 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 105.5M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 95.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
41/100
Orta düzey sağlamlık (41/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-19.8%
Eksi %19.8 beklenen değer (92.61) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 31.32 | EV/EBITDA hedefi: 118.61 | DCF hedefi: 119.92
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). ROIC (%16.9) – WACC (%10.8) farkı +6.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
54/100
Orta düzey borç riski (54/100). Faiz karşılama oranı 2.7x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.8x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 56/100 | Borç Servis: 44/100 | Kalite: 86/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%16.9
ROIC (%16.9) sermaye maliyetini 6.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
119.92
DCF (119.92) güncel fiyatla (%+3.9) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 115.40
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
SAR41.2
Graham içsel değer: SAR41.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
26.2x vs 17.5x
Sektör medyanının %50 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.75x vs 1.71x
Sektörden %294 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.8x vs 13.1x
Sektörden %3 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%16.9 vs %10.8 WACC
ROIC 6.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.7 vs %4.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (115.10), TRAMA-99 çizgisinin %7.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 115.10
TRAMA: 124.20
Difference: %-7.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
4200 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.