4150Jabal Omar Development

🇸🇦 Tadawul
16.02
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
30/100
Dalio Risk ?
98/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
SAR21.9
Makul
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
54/100
Lothien Sağlamlık: Orta (54/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 5 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR58M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-21.1 geriledi (SAR74M → SAR58M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-23.1 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-23.1 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %69.1 → %64.7 (-4.4 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %79.0. Her 100SAR satıştan 79SAR kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından SAR67M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.09x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR58M) ama FCF negatif (-SAR35M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+33.9 arttı (SAR58M → SAR78M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.6. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.91. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+41.5 artabilir (SAR58M → SAR83M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%26.8
VaR 95% ?
%3.00
daily max loss
VaR 99% ?
%4.15
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.04
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%47.9
28.10.2025 → 18.08.2026
Skewness ?
0.27
Parametrik%3.00
Historik%3.21
Cornish-Fisher%2.79
Return Distribution
Valuation
Potential?
+9.6%
ROIC ?
3.8%
DCF Value ?
5.23
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-21.1 düşerek 58.4M SAR oldu
Yıllık net kâr %-21.1 geriledi
Hasılat çeyreklik %-23.1 düştü (73.9M SAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-23.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %64.7
Brüt marj değişimi: %-4.4 puan
Net kâr marjı yüksek: %79.0
FAVÖK çeyreklik %+33.9 büyüdü (78.1M SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %105.8
Toplam borç: 50.3M SAR
Net nakit pozisyonunda: -67.2M SAR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 4.09x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-88.9 azaldı → 117.5M SAR
İşletme nakit akışı negatif: -8.0M SAR
Serbest nakit akışı negatif: -35.1M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.4
ROA düşük: %1.3
Toplam varlıklar: 4.5B SAR (%+1.7)
Özkaynak: 4.2B SAR (%+1.2)
İşletme kârı pozitif: 780,619 SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 118.6x (Faiz: 659,164 SAR)
Ödenmiş sermaye: 233.9M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 867.6M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %+102.1
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %36.7 (27.1M SAR)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 17.36 SAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %79.0
Net kâr marjı %79.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.8
ROE %6.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %105.8
FAVÖK marjı %105.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %64.7
Hasılat başına brüt kâr %64.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %24.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %24.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 13.6x Sector: 17.5x
F/K 13.6x — sektör medyanına (17.5x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.91x Sector: 1.71x
PD/DD 0.91x — sektör medyanının (1.71x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 14.8x Sector: 13.1x
EV/EBITDA 14.8x — sektör medyanının (13.1x) %13 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 4.09x
Cari oran 4.09x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 96.1x
Faiz karşılama 96.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-23.1
Hasılat yıllık %-23.1 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-21.1
Net kâr yıllık %-21.1 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 74.0M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 55.4M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+9.6%
Artı %9.6 beklenen değer (17.86) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 31.15 | EV/EBITDA hedefi: 14.46 | DCF hedefi: 5.23
Damodaran Değerleme
30/100
Düşük Damodaran skoru (30/100). ROIC (%3.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
98/100
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 96.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.8
ROIC (%3.8) sermaye maliyetinin (12.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %12.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
5.23
DCF (5.23) güncel fiyatın %67.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 16.29
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR21.9
Graham içsel değer: SAR21.9. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
13.6x vs 17.5x
Sektör medyanının %22 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.91x vs 1.71x
Sektörden %47 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.8x vs 13.1x
Sektörden %13 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.8 vs %12.2 WACC
ROIC 8.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%77.5 vs %70.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %77.5
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (16.02), TRAMA-99 çizgisinin %7.7 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 16.02
TRAMA: 17.36
Difference: %-7.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
4150 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.