40TISEC Healthcare Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.29
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
35/100
Dalio Risk ?
89/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.3
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$3M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+19.7). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+20.6 arttı (S$19M → S$22M). Talep güçlü.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %15.1. Her 100S$ satıştan 15S$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.09x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$3M) kârın %84'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.1. Makul değerleme aralığında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%29.5
VaR 95% ?
%3.12
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.38
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.56
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%20.5
21.10.2025 → 14.10.2026
الانحراف ?
0.44
Parametrik%3.12
Historik%2.94
Cornish-Fisher%2.49
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-6.9%
ROIC ?
11.3%
قيمة DCF ?
0.07
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+19.7 artarak 3.4M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-8.6)
Hasılat çeyreklik %+20.6 büyüdü (22.4M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+12.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %40.7
Brüt marj değişimi: %-1.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %15.1
FAVÖK çeyreklik %+18.1 büyüdü (6.0M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %26.7
Toplam borç: 26.5M SGD
Net borç: 5.4M SGD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.25x
Cari oran güçlü: 2.09x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 21.2M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 5.0M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 2.9M SGD
ROE düşük: %3.2
ROA: %2.3
Toplam varlıklar: 146.8M SGD (%+1.0)
Özkaynak: 105.0M SGD (%-0.3)
İşletme kârı pozitif: 4.6M SGD
İşletme kârı büyüme: %+24.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 25.5x (Faiz: 235,000 SGD)
Ödenmiş sermaye: 575.7M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 16.7M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-10.3
CAPEX: 2.2M SGD (Hasılatın %9.6'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-19.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.36 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %15.1
Net kâr marjı %15.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.5
ROE %8.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %26.7
FAVÖK marjı %26.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %40.7
Hasılat başına brüt kâr %40.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 14.1x القطاع: 13.3x
F/K 14.1x — sektör medyanının (13.3x) %6 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.59x القطاع: 1.73x
PD/DD 1.59x — sektör medyanı (1.73x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 7.7x القطاع: 8.4x
EV/EBITDA 7.7x — sektör medyanı (8.4x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.09x
Cari oran 2.09x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.2x
Net Borç/EBITDA 1.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.25x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 25.2x
Faiz karşılama 25.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+12.5
Hasılat yıllık %12.5 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-8.6
Net kâr yıllık %-8.6 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-6.9%
Eksi %6.9 beklenen değer (0.27) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.28 | PD/DD hedefi: 0.33 | EV/EBITDA hedefi: 0.32 | DCF hedefi: 0.07
Damodaran Değerleme
35/100
Düşük Damodaran skoru (35/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
89/100
Düşük borç riski (89/100). Faiz karşılama oranı 25.2x — güçlü. Borç/EBITDA 1.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 82/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.3
ROIC (%11.3) sermaye maliyetini hafifçe (0.3 puan) aşıyor.
WACC: %11.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.07
DCF (0.07) güncel fiyatın %76.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.29
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.3
Graham içsel değer: S$0.3. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
14.1x vs 13.3x
Sektör medyanının %6 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.59x vs 1.73x
Sektörden %8 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.7x vs 8.4x
Sektörden %9 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.3 vs %11.0 WACC
ROIC 0.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.4 vs %27.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.29), TRAMA-99 çizgisinin %19.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 0.29
TRAMA: 0.36
الفرق: %-19.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
40T — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.