4014Burujy Medical

🇸🇦 Tadawul
25.92
SAR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
30/100
Dalio Risk ?
62/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
SAR20.0
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR11M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+53.1 arttı (SAR7M → SAR11M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+53.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.3 düştü. Şirket daralmada.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.15x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR11M) ama FCF negatif (-SAR11M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+50.2 arttı (SAR14M → SAR21M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-32.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%23.8
VaR 95% ?
%2.61
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.64
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.41
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%34.8
30.10.2025 → 14.10.2026
الانحراف ?
0.41
Parametrik%2.61
Historik%2.86
Cornish-Fisher%2.38
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-2.1%
ROIC ?
7.0%
قيمة DCF ?
11.08
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+53.1 artarak 10.9M SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+53.1
Hasılat çeyreklik %-3.3 düştü (211.9M SAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-3.3)
Brüt kâr marjı düşük: %16.4
Brüt marj değişimi: %+2.6 puan
Net kâr marjı: %5.1
FAVÖK çeyreklik %+50.2 büyüdü (21.3M SAR)
FAVÖK marjı düşük: %10.1
Toplam borç %+21.5 arttı → 232.7M SAR
Net borç: 152.3M SAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.47x
Cari oran güçlü: 2.15x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+292.5 arttı → 80.4M SAR
İşletme nakit akışı negatif: -9.9M SAR
Serbest nakit akışı negatif: -10.8M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.2
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar %+8.1 büyüdü → 1.0B SAR
Özkaynak: 498.7M SAR (%-0.4)
İşletme kârı pozitif: 16.8M SAR
İşletme kârı büyüme: %+18.2
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.8x (Faiz: 3.2M SAR)
Ödenmiş sermaye: 30.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 493.4M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %+97.6
CAPEX: 917,034 SAR (Hasılatın %0.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-21.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 33.14 SAR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %5.1
Net kâr marjı %5.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.4
ROE %6.4 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %10.1
FAVÖK marjı %10.1 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %16.4
Hasılat başına brüt kâr %16.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-2.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-2.3'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 23.8x القطاع: 19.5x
F/K 23.8x — sektör medyanının (19.5x) %22 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.54x القطاع: 2.61x
PD/DD 1.54x — sektör medyanının (2.61x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 14.4x القطاع: 11.8x
EV/EBITDA 14.4x — sektör medyanının (11.8x) %22 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.15x
Cari oran 2.15x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.6x
Net Borç/EBITDA 3.6x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.47x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 3.1x
Faiz karşılama 3.1x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.3
Hasılat yıllık %-3.3 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+53.1
Net kâr yıllık %53.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 9.1M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 7.1M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-2.1%
Eksi %2.1 beklenen değer (25.02) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 21.15 | PD/DD hedefi: 44.06 | EV/EBITDA hedefi: 20.93 | DCF hedefi: 11.08
Damodaran Değerleme
30/100
Düşük Damodaran skoru (30/100). ROIC (%7.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
62/100
Orta düzey borç riski (62/100). Faiz karşılama oranı 3.1x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 52/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%7.0
ROIC (%7.0) sermaye maliyetinin (12.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %12.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
11.08
DCF (11.08) güncel fiyatın %56.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 25.56
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR20.0
Graham içsel değer: SAR20.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
23.8x vs 19.5x
Sektör medyanının %22 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.54x vs 2.61x
Sektörden %41 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.4x vs 11.8x
Sektörden %22 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%7.0 vs %12.4 WACC
ROIC 5.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.7 vs %7.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.7
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (25.92), TRAMA-99 çizgisinin %21.8 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 25.92
TRAMA: 33.14
الفرق: %-21.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
4014 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.