4013Al-Nahdi Medical Company

🇸🇦 Tadawul
222.60
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
43/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
42/100
Dalio Risk ?
67/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
SAR61.1
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
69%
Lothien Robustness Summary
53/100
Lothien Sağlamlık: Orta (53/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR663M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+10.4). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.5. Her 100SAR satıştan 17SAR kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.89x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+27.8 arttı (SAR823M → SAR1.1B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 31.5. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 9.38. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 24.1. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %29.4. Sermaye verimli kullanılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%21.8
VaR 95% ?
%2.33
daily max loss
VaR 99% ?
%3.27
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.01
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%23.0
26.10.2025 → 29.06.2026
Skewness ?
-0.18
Parametrik%2.33
Historik%2.09
Cornish-Fisher%2.34
Return Distribution
Valuation
Potential?
-35.6%
ROIC ?
20.2%
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+10.4 artarak 662.7M SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+10.4
Hasılat çeyreklik %+16.9 büyüdü (4.0B SAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+16.9)
Brüt kâr marjı: %30.5
Net kâr marjı yüksek: %16.5
FAVÖK çeyreklik %+27.8 büyüdü (1.1B SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %26.3
Toplam borç: 9.7B SAR
Net borç hasılatın üzerinde: 7.3B SAR
Borç/Özkaynak oranı: 1.17x
Cari oran: 1.12x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 2.3B SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 777.7M SAR
Serbest nakit akışı pozitif: 214.5M SAR
ROE: %8.0
ROA: %2.7
Toplam varlıklar %+6.4 büyüdü → 24.7B SAR
Özkaynak: 8.3B SAR (%-2.5)
İşletme kârı pozitif: 770.4M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 10.2x (Faiz: 103.2M SAR)
Ödenmiş sermaye: 350.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 667.7M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %-24.5
CAPEX: 563.2M SAR (Hasılatın %14.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 249.04 SAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %16.5
Net kâr marjı %16.5 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -1.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %29.4
ROE %29.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %26.3
FAVÖK marjı %26.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %30.5
Hasılat başına brüt kâr %30.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 31.5x Sector: 19.5x
F/K 31.5x — sektör medyanının (19.5x) %61 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 9.38x Sector: 2.61x
PD/DD 9.38x — sektör medyanının %259 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 24.1x Sector: 11.8x
EV/EBITDA 24.1x — sektör medyanının (11.8x) %104 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.12x
Cari oran 1.12x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.7x
Net Borç/EBITDA 2.7x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.17x
Borç/Özkaynak 1.17x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 8.5x
Faiz karşılama 8.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+16.9
Hasılat yıllık %16.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+10.4
Net kâr yıllık %10.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 606.5M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 597.7M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
43/100
Orta düzey sağlamlık (43/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-35.6%
Eksi %35.6 beklenen değer (142.58) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 140.15 | PD/DD hedefi: 66.49 | EV/EBITDA hedefi: 108.28
Damodaran Değerleme
42/100
Düşük Damodaran skoru (42/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
67/100
Orta düzey borç riski (67/100). Faiz karşılama oranı 8.5x — güçlü. Borç/EBITDA 2.7x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 43/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%20.2
ROIC (%20.2) sermaye maliyetini 10.3 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.9
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR61.1
Graham içsel değer: SAR61.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
31.5x vs 19.5x
Sektör medyanının %61 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
9.38x vs 2.61x
Sektörden %259 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
24.1x vs 11.8x
Sektörden %104 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%20.2 vs %9.9 WACC
ROIC 10.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%17.2 vs %24.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %17.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (222.60), TRAMA-99 çizgisinin %10.6 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 222.60
TRAMA: 249.04
Difference: %-10.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
4013 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.