326030SK Biopharmaceuticals Co., Ltd.

🇰🇷 Kore Borsası
73300.00
KRW
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
75/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
66/100
Dalio Risk ?
98/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
₩38,768.5
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
97/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (97/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 4
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₩85.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-19.1). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+158.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+40.3 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %34.4. Her 100₩ satıştan 34₩ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ₩331.1B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.72x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₩77.2B) kârın %91'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.6. Makul değerleme aralığında.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.32. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 16.4. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %41.0. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 75/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-19.1) ama yıllık bazda artış (%+158.4). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+28.4 artabilir (₩85.1B → ₩109.2B).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%46.6
VaR 95% ?
%4.92
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.92
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%6.37
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%50.7
26.11.2025 → 15.10.2026
Çarpıklık ?
0.42
Parametrik%4.92
Historik%4.70
Cornish-Fisher%4.41
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-2.4%
ROIC ?
40.0%
DCF Değer ?
62,430.51
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-19.1 düşerek 85.1B KRW oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+158.4
Hasılat çeyreklik %+8.5 büyüdü (247.4B KRW)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+40.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %93.9
Net kâr marjı yüksek: %34.4
FAVÖK çeyreklik %-6.3 düştü (98.6B KRW)
FAVÖK marjı güçlü: %39.9
Toplam borç: 48.8B KRW
Net nakit pozisyonunda: -331.1B KRW (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.05x
Cari oran güçlü: 2.72x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+23.0 arttı → 380.0B KRW
İşletme nakit akışı pozitif: 78.1B KRW
Serbest nakit akışı pozitif: 77.2B KRW
ROE: %8.3
ROA: %6.0
Toplam varlıklar %+7.4 büyüdü → 1,418.8B KRW
Özkaynak %+9.6 arttı → 1,021.8B KRW
İşletme kârı pozitif: 97.1B KRW
Faiz karşılama oranı güçlü: 106.0x (Faiz: 930.2M KRW)
Ödenmiş sermaye: 78.3M KRW
Net işletme sermayesi pozitif: 554.9B KRW
İşletme sermayesi değişimi: %+19.4
CAPEX: 909.1M KRW (Hasılatın %0.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-17.2 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 88504.72 KRW
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %62'i
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %34.4
Net kâr marjı %34.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -11.8 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %41.0
ROE %41.0 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %39.9
FAVÖK marjı %39.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %93.9
Hasılat başına brüt kâr %93.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %25.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %25.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 13.6x Sektör: 18.8x
F/K 13.6x — sektör medyanına (18.8x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 5.32x Sektör: 2.80x
PD/DD 5.32x — sektör medyanının %90 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 16.4x Sektör: 12.4x
EV/EBITDA 16.4x — sektör medyanının (12.4x) %32 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 2.72x
Cari oran 2.72x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.05x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 73.0x
Faiz karşılama 73.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+40.3
Hasılat yıllık %40.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+158.4
Net kâr yıllık %158.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 163.4B). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 41.9B).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
75/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (75/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
-2.4%
Eksi %2.4 beklenen değer (67728.12) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 104803.91 | PD/DD hedefi: 40474.46 | EV/EBITDA hedefi: 52499.74 | DCF hedefi: 62430.51
Damodaran Değerleme
66/100
Orta Damodaran skoru (66/100). ROIC (%40.0) – WACC (%10.0) farkı +30.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
98/100
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 73.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%40.0
ROIC (%40.0) sermaye maliyetini 30.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
62,430.51
DCF (62430.51) güncel fiyatın %10.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 69400.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
₩38,768.5
Graham içsel değer: ₩38,768.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
13.6x vs 18.8x
Sektör medyanının %28 altında — ucuz
PD/DD Oranı
5.32x vs 2.80x
Sektörden %90 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
16.4x vs 12.4x
Sektörden %32 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%40.0 vs %10.0 WACC
ROIC 30.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%46.6 vs %36.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %46.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (73300.00), TRAMA-99 çizgisinin %17.2 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 73300.00
TRAMA: 88504.72
Fark: %-17.2
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
326030 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.