300124

🇨🇳 Çin Borsası
49.70
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
52/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
41/100
Dalio Risk ?
91/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥24.7
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
72/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (72/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥1.8B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+38.6 arttı (¥1.3B → ¥1.8B). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+34.5 arttı (¥10.8B → ¥14.5B). Talep güçlü.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥2.6B fazla. Borç riski düşük.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-76.2 düştü. Bilanço güçleniyor.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-34.8 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 22.0. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-25.5 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%36.1
VaR 95% ?
%3.94
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.49
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.88
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%44.5
09.10.2025 → 14.10.2026
الانحراف ?
0.38
Parametrik%3.94
Historik%3.91
Cornish-Fisher%3.61
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-26.8%
ROIC ?
14.7%
قيمة DCF ?
23.05
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+38.6 artarak 1.8B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+125.7
Hasılat çeyreklik %+34.5 büyüdü (14.5B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.1)
Brüt kâr marjı: %30.2
Brüt marj değişimi: %+1.6 puan
Net kâr marjı: %12.4
FAVÖK çeyreklik %-34.8 düştü (2.0B CNY)
FAVÖK marjı: %13.9
Toplam borç %-76.2 azaldı → 3.1B CNY
Net nakit pozisyonunda: -2.6B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.09x
Cari oran: 1.44x — yeterli likidite
Nakit %-41.4 azaldı → 5.7B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 1.2B CNY
ROE düşük: %4.9
ROA: %2.4
Toplam varlıklar %+9.4 büyüdü → 74.2B CNY
Özkaynak: 36.8B CNY (%+1.9)
İşletme kârı pozitif: 2.3B CNY
İşletme kârı büyüme: %+109.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 60.8x (Faiz: 33.1M CNY)
Ödenmiş sermaye: 2.7B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 14.3B CNY
CAPEX: 658.9M CNY (Hasılatın %4.5'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-20.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 62.67 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %62'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %12.4
Net kâr marjı %12.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.8
ROE %14.8 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %13.9
FAVÖK marjı %13.9 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %30.2
Hasılat başına brüt kâr %30.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.8'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 24.8x القطاع: 19.3x
F/K 24.8x — sektör medyanının (19.3x) %28 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.64x القطاع: 2.61x
PD/DD 3.64x — sektör medyanının (2.61x) %39 üzerinde.
EV/EBITDA 22.0x القطاع: 15.6x
EV/EBITDA 22.0x — sektör medyanının (15.6x) %41 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.44x
Cari oran 1.44x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.5x
Net Borç/EBITDA 0.5x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.09x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 37.5x
Faiz karşılama 37.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+26.0
Hasılat yıllık %26.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+9.2
Net kâr yıllık %9.2 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.7B). En zayıf çeyrek: Q4 (ort. kâr 1.3B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
52/100
Orta düzey sağlamlık (52/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-26.8%
Eksi %26.8 beklenen değer (36.17) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 38.80 | PD/DD hedefi: 36.76 | EV/EBITDA hedefi: 35.01 | DCF hedefi: 23.05
Damodaran Değerleme
41/100
Düşük Damodaran skoru (41/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
91/100
Düşük borç riski (91/100). Faiz karşılama oranı 37.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.5x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 93/100 | Borç Servis: 86/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.7
ROIC (%14.7) sermaye maliyetini hafifçe (4.8 puan) aşıyor.
WACC: %9.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
23.05
DCF (23.05) güncel fiyatın %53.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 49.39
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥24.7
Graham içsel değer: ¥24.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
24.8x vs 19.3x
Sektör medyanının %28 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.64x vs 2.61x
Sektörden %39 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
22.0x vs 15.6x
Sektörden %41 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.7 vs %9.9 WACC
ROIC 4.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.7 vs %12.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.7
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (49.70), TRAMA-99 çizgisinin %20.7 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 49.70
TRAMA: 62.67
الفرق: %-20.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
300124 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.