2FEFerrari N.V.

🇩🇪 Xetra
356.55
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
84/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€66.0
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €462M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+12.0). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %23.9. Her 100€ satıştan 24€ kâr kalıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 38.3. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 17.15. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 22.7. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %42.5. Sermaye verimli kullanılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%30.4
VaR 95% ?
%3.11
daily max loss
VaR 99% ?
%4.42
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.91
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%25.8
12.11.2025 → 20.03.2026
Skewness ?
0.43
Parametrik%3.11
Historik%2.55
Cornish-Fisher%2.72
Return Distribution
Valuation
Potential?
-18.5%
ROIC ?
31.2%
DCF Value ?
154.29
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+12.0 artarak 462.2M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+9.0)
Hasılat çeyreklik %+4.9 büyüdü (1.9B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %52.6
Net kâr marjı yüksek: %23.9
FAVÖK çeyreklik %+5.4 büyüdü (759.3M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %39.2
Toplam borç: 3.2B EUR
Net borç: 1.7B EUR
Borç/Özkaynak oranı: 0.87x
Cari oran: 1.80x — yeterli likidite
Nakit %-20.0 azaldı → 1.5B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 436.3M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 200.4M EUR
ROE: %12.6
ROA: %4.5
Toplam varlıklar: 10.2B EUR (%-0.2)
Özkaynak %-9.6 azaldı → 3.7B EUR
İşletme kârı pozitif: 602.0M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 37.1x (Faiz: 20.5M EUR)
Ödenmiş sermaye: 175.9M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 2.3B EUR
İşletme sermayesi değişimi: %-33.3
CAPEX: 235.9M EUR (Hasılatın %12.2'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+5.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 339.00 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %23.9
Net kâr marjı %23.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %42.5
ROE %42.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %39.2
FAVÖK marjı %39.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %52.6
Hasılat başına brüt kâr %52.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %19.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %19.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 38.3x Sector: 16.6x
F/K 38.3x — sektör medyanının (16.6x) %132 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 17.15x Sector: 4.04x
PD/DD 17.15x — sektör medyanının %324 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 22.7x Sector: 42.4x
EV/EBITDA 22.7x — sektör medyanının (42.4x) %46 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.80x
Cari oran 1.80x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.87x
Borç/Özkaynak 0.87x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 29.0x
Faiz karşılama 29.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.4
Hasılat yıllık %8.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+9.0
Net kâr yıllık %9.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-18.5%
Eksi %18.5 beklenen değer (290.51) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 158.80 | PD/DD hedefi: 93.86 | EV/EBITDA hedefi: 666.15 | DCF hedefi: 154.29
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%31.2) – WACC (%9.5) farkı +21.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
84/100
Düşük borç riski (84/100). Faiz karşılama oranı 29.0x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 74/100 | Borç Servis: 95/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%31.2
ROIC (%31.2) sermaye maliyetini 21.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
154.29
DCF (154.29) güncel fiyatın %56.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 356.55
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€66.0
Güncel fiyat Graham değerinin %81.5 üzerinde (€66.0) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
38.3x vs 16.6x
Sektör medyanının %132 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
17.15x vs 4.04x
Sektörden %324 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
22.7x vs 42.4x
Sektörden %46 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%31.2 vs %9.5 WACC
ROIC 21.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%22.3 vs %38.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %22.3
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (356.55), TRAMA-99 çizgisinin %5.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 356.55
TRAMA: 339.00
Difference: %+5.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
2FE — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.