2628China Life Insurance Company Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
23.62
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
83/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
80/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
72/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); Banka/finans: kaldıraç/cari-oran/marj kriterleri uygulanamaz, skor kalan kriterlere göre normalize edildi
Graham ?
HK$58.4
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
100/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (100/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 13 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$134.7B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+489.5 arttı (HK$22.9B → HK$134.7B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+848.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+270.1 arttı (HK$105.6B → HK$390.9B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+167.4 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %34.5. Her 100HK$ satıştan 34HK$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$131.2B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (HK$125.5B) kârın %93'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 3.6. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.88. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 0.4. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 83/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-49.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%42.4
VaR 95% ?
%4.33
daily max loss
VaR 99% ?
%6.15
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.29
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%33.5
29.01.2026 → 16.10.2026
Skewness ?
0.08
Parametrik%4.33
Historik%3.95
Cornish-Fisher%4.26
Return Distribution
Valuation
Potential?
+92.6%
DCF Value ?
110.15
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+489.5 artarak 134.7B HKD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+848.0
Hasılat çeyreklik %+270.1 büyüdü (390.9B HKD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+167.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %84.2
Net kâr marjı yüksek: %34.5
FAVÖK marjı güçlü: %80.7
Toplam borç: 43.5B HKD
Net nakit pozisyonunda: -131.2B HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Nakit ve benzerleri: 174.6B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 442.4B HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 125.5B HKD
ROE: %17.3
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 9,480.7B HKD (%+4.9)
Özkaynak %+11.0 arttı → 778.3B HKD
Ödenmiş sermaye: 28.3B HKD
CAPEX: 410.1M HKD (Hasılatın %0.1'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-17.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 28.58 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %34.5
Net kâr marjı %34.5 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +12.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %19.1
ROE %19.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %80.7
FAVÖK marjı %80.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %84.2
Hasılat başına brüt kâr %84.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %71.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %71.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 3.6x Sector: 9.0x
F/K 3.6x — sektör medyanının (9.0x) %59 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.88x Sector: 0.96x
PD/DD 0.88x — sektör medyanı (0.96x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 0.4x Sector: 4.3x
EV/EBITDA 0.4x — sektör medyanının (4.3x) %90 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+167.4
Hasılat yıllık %167.4 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+848.0
Net kâr yıllık %848.0 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
83/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (83/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+92.6%
Artı %92.6 beklenen değer (46.85) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 66.55 | PD/DD hedefi: 28.85 | EV/EBITDA hedefi: 72.96 | DCF hedefi: 72.96
Damodaran Değerleme
80/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (80/100). ROIC sermaye maliyetini karşılıyor, şirket değer yaratıyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
72/100
Düşük borç riski (72/100). Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 50/100 | Kalite: 72/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
110.15
DCF modeli 110.15 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %352.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 24.32
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$58.4
Graham içsel değer: HK$58.4. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
3.6x vs 9.0x
Sektör medyanının %59 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.88x vs 0.96x
Sektörden %8 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
0.4x vs 4.3x
Sektörden %90 daha düşük EV/EBITDA
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (23.62), TRAMA-99 çizgisinin %17.4 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 23.62
TRAMA: 28.58
Difference: %-17.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
2628 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.