2542Highwealth Construction Corp.

🇹🇼 Tayvan Borsası
39.65
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
75/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
63/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
61/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$47.7
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
74/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (74/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$2.7B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+13.4). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+468.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+254.0 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.1. Her 100NT$ satıştan 16NT$ kâr kalıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 2.90x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (NT$6.0B) kârın %220'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.1. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 75/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-10.4 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.3
VaR 95% ?
%2.82
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.99
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.50
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%22.0
21.08.2026 → 05.10.2026
الانحراف ?
-0.67
Parametrik%2.82
Historik%2.01
Cornish-Fisher%2.56
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+30.6%
قيمة DCF ?
51.92
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+13.4 artarak 2.7B TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+468.1
Hasılat çeyreklik %+5.3 büyüdü (17.0B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+254.0)
Brüt kâr marjı: %31.8
Brüt marj değişimi: %+1.7 puan
Net kâr marjı yüksek: %16.1
FAVÖK çeyreklik %+16.0 büyüdü (4.9B TWD)
FAVÖK marjı güçlü: %28.9
Toplam borç: 166.2B TWD
Net borç hasılatın üzerinde: 143.1B TWD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 3.36x
Cari oran: 1.40x — yeterli likidite
Nakit %+28.1 arttı → 23.1B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 6.2B TWD
Serbest nakit akışı pozitif: 6.0B TWD
ROE düşük: %5.6
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 271.4B TWD (%+0.7)
Özkaynak %-10.4 azaldı → 49.4B TWD
İşletme kârı pozitif: 4.3B TWD
İşletme kârı büyüme: %+10.3
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.0x (Faiz: 1.2B TWD)
Ödenmiş sermaye: 2.1B TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 70.9B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %-6.3
CAPEX: 163.8M TWD (Hasılatın %1.0'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 43.58 TWD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %16.1
Net kâr marjı %16.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +1.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.4
ROE %17.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %28.9
FAVÖK marjı %28.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %31.8
Hasılat başına brüt kâr %31.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %29.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %29.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 9.1x القطاع: 18.1x
F/K 9.1x — sektör medyanının (18.1x) %50 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.68x القطاع: 2.14x
PD/DD 1.68x — sektör medyanı (2.14x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 14.0x القطاع: 7.7x
EV/EBITDA 14.0x — sektör medyanının (7.7x) %81 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.40x
Cari oran 1.40x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 10.3x
Net Borç/EBITDA 10.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 3.36x
Borç/Özkaynak 3.36x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.6x
Faiz karşılama 3.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+254.0
Hasılat yıllık %254.0 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+468.1
Net kâr yıllık %468.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
75/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (75/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+30.6%
Artı %30.6 beklenen değer (51.39) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 88.01 | PD/DD hedefi: 52.76 | EV/EBITDA hedefi: 21.68 | DCF hedefi: 51.92
Damodaran Değerleme
63/100
Orta Damodaran skoru (63/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Orta
Dalio Risk Analizi
61/100
Orta düzey borç riski (61/100). Faiz karşılama oranı 3.6x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 10.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 85/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
51.92
DCF modeli 51.92 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %31.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 39.35
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$47.7
Graham içsel değer: NT$47.7. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
9.1x vs 18.1x
Sektör medyanının %50 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.68x vs 2.14x
Sektörden %21 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.0x vs 7.7x
Sektörden %81 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.6 vs %27.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.6
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (39.65), TRAMA-99 çizgisinin %9.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 39.65
TRAMA: 43.58
الفرق: %-9.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
2542 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.