2539Sakura Development Co.,Ltd

🇹🇼 Tayvan Borsası
33.65
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
63/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$32.7
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
98/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (98/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$2.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+145.9 arttı (NT$815M → NT$2.0B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+453.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+145.2 arttı (NT$2.5B → NT$6.1B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+313.1 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %33.0. Her 100NT$ satıştan 33NT$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.10x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+146.9 arttı (NT$1.0B → NT$2.5B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.8. Makul değerleme aralığında.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %25.9. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-30.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%29.4
VaR 95% ?
%3.18
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.44
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.35
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%33.6
02.03.2026 → 27.05.2026
الانحراف ?
-1.06
Parametrik%3.18
Historik%2.31
Cornish-Fisher%3.22
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+23.4%
قيمة DCF ?
39.12
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+145.9 artarak 2.0B TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+453.1
Hasılat çeyreklik %+145.2 büyüdü (6.1B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+313.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %44.6
Net kâr marjı yüksek: %33.0
FAVÖK çeyreklik %+146.9 büyüdü (2.5B TWD)
FAVÖK marjı güçlü: %41.2
Toplam borç: 7.2B TWD
Net borç: 1.1B TWD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.36x
Cari oran güçlü: 3.10x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 6.1B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 614.4M TWD
Serbest nakit akışı pozitif: 613.4M TWD
ROE: %10.0
ROA: %6.2
Toplam varlıklar: 32.6B TWD (%+1.4)
Özkaynak %+6.9 arttı → 20.0B TWD
İşletme kârı pozitif: 2.5B TWD
İşletme kârı büyüme: %+146.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 48.1x (Faiz: 52.1M TWD)
Ödenmiş sermaye: 1.5B TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 22.0B TWD
CAPEX: 926,000 TWD (Hasılatın %0.0'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 39.25 TWD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %100'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %33.0
Net kâr marjı %33.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %25.9
ROE %25.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %41.2
FAVÖK marjı %41.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %44.6
Hasılat başına brüt kâr %44.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %35.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %35.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 9.8x القطاع: 18.1x
F/K 9.8x — sektör medyanının (18.1x) %46 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.47x القطاع: 2.14x
PD/DD 2.47x — sektör medyanının (2.14x) %15 üzerinde.
EV/EBITDA 8.1x القطاع: 7.7x
EV/EBITDA 8.1x — sektör medyanının (7.7x) %4 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 3.10x
Cari oran 3.10x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.2x
Net Borç/EBITDA 1.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.36x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 25.8x
Faiz karşılama 25.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+313.1
Hasılat yıllık %313.1 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+453.1
Net kâr yıllık %453.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+23.4%
Artı %23.4 beklenen değer (41.84) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 68.94 | PD/DD hedefi: 31.46 | EV/EBITDA hedefi: 32.45 | DCF hedefi: 39.12
Damodaran Değerleme
63/100
Orta Damodaran skoru (63/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Orta
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 25.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 96/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
39.12
DCF (39.12) güncel fiyatla (%+15.4) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 33.90
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$32.7
Graham içsel değer: NT$32.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
9.8x vs 18.1x
Sektör medyanının %46 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.47x vs 2.14x
Sektörden %15 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.1x vs 7.7x
Sektörden %4 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%32.2 vs %40.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %32.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (33.65), TRAMA-99 çizgisinin %14.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 33.65
TRAMA: 39.25
الفرق: %-14.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
2539 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.