2474Catcher Technology Co., Ltd.

🇹🇼 Tayvan Borsası
196.00
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
Dalio Risk ?
55/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$211.4
Makul
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
48/100
Lothien Sağlamlık: Orta (48/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 6 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$1.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-8.7). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+228.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-29.0 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-47.3 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %50.6. Her 100NT$ satıştan 51NT$ kâr kalıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (NT$1.4B) ama FCF negatif (-NT$1.2B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.76. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %3.8. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-39.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%38.4
VaR 95% ?
%3.93
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.58
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.11
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%31.1
03.06.2026 → 30.07.2026
الانحراف ?
1.10
Parametrik%3.93
Historik%2.96
Cornish-Fisher%2.84
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+65.4%
ROIC ?
0.8%
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-8.7 düşerek 1.4B TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+228.8
Hasılat çeyreklik %-29.0 düştü (2.7B TWD)
Yıllık hasılat daraldı (%-47.3)
Brüt kâr marjı: %28.9
Net kâr marjı yüksek: %50.6
FAVÖK çeyreklik %-6.7 düştü (2.4B TWD)
FAVÖK marjı güçlü: %89.3
Toplam borç: 68.9B TWD
Net borç hasılatın üzerinde: 56.5B TWD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.50x
Cari oran: 1.34x — yeterli likidite
Nakit %-23.3 azaldı → 12.4B TWD
İşletme nakit akışı negatif: -841.1M TWD
Serbest nakit akışı negatif: -1.2B TWD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.0
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 229.0B TWD (%+1.5)
Özkaynak: 138.4B TWD (%-0.6)
İşletme kârı pozitif: 47.8M TWD
Faiz karşılama oranı güçlü: 7.6x (Faiz: 315.0M TWD)
Ödenmiş sermaye: 538.8M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 27.2B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %-24.1
CAPEX: 316.8M TWD (Hasılatın %11.8'i)
Son 3 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.9
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 201.95 TWD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %50.6
Net kâr marjı %50.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +11.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.8
ROE %3.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %89.3
FAVÖK marjı %89.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %28.9
Hasılat başına brüt kâr %28.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-3.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-3.3'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 15.1x القطاع: 30.7x
F/K 15.1x — sektör medyanının (30.7x) %51 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.76x القطاع: 3.70x
PD/DD 0.76x — sektör medyanının (3.70x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 12.3x القطاع: 16.6x
EV/EBITDA 12.3x — sektör medyanı (16.6x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.34x
Cari oran 1.34x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 5.3x
Net Borç/EBITDA 5.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.50x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 14.8x
Faiz karşılama 14.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-47.3
Hasılat yıllık %-47.3 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+228.8
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+65.4%
Artı %65.4 beklenen değer (322.47) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 344.74 | PD/DD hedefi: 585.00 | EV/EBITDA hedefi: 262.64
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). ROIC (%0.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
55/100
Orta düzey borç riski (55/100). Faiz karşılama oranı 14.8x — güçlü. Borç/EBITDA 5.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 61/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 60/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.8
ROIC (%0.8) sermaye maliyetinin (7.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.1
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
NT$211.4
Graham içsel değer: NT$211.4. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
15.1x vs 30.7x
Sektör medyanının %51 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.76x vs 3.70x
Sektörden %79 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.3x vs 16.6x
Sektörden %26 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.8 vs %7.1 WACC
ROIC 6.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%26.2 vs %82.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %26.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (196.00), TRAMA-99 çizgisi (201.95) ile yakın seviyede (%-2.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 196.00
TRAMA: 201.95
الفرق: %-2.9
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
2474 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.