2464Mirle Automation Corporation

🇹🇼 Tayvan Borsası
176.00
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
32/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
19/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.1931 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 5 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$86M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+75.1 arttı (NT$49M → NT$86M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+169.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %18.7 → %22.2 (+3.5 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (NT$86M) ama FCF negatif (-NT$522M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+51.6 arttı (NT$107M → NT$162M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.89. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 247.1. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %1.5. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-101.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%71.2
VaR 95% ?
%6.90
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%9.96
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%8.04
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%38.7
01.06.2026 → 30.07.2026
الانحراف ?
0.41
Parametrik%6.90
Historik%6.17
Cornish-Fisher%6.38
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-54.4%
ROIC ?
1.5%
قيمة DCF ?
4.18
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+75.1 artarak 86.1M TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+169.7
Hasılat çeyreklik %+16.3 büyüdü (2.2B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+32.6)
Brüt kâr marjı: %22.2
Brüt marj değişimi: %+3.5 puan
Net kâr marjı düşük: %4.0
FAVÖK çeyreklik %+51.6 büyüdü (162.0M TWD)
FAVÖK marjı düşük: %7.5
Toplam borç: 1.9B TWD
Net borç: 377.0M TWD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.34x
Cari oran: 1.27x — yeterli likidite
Nakit %-14.4 azaldı → 1.6B TWD
İşletme nakit akışı negatif: -447.3M TWD
Serbest nakit akışı negatif: -521.7M TWD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar %+14.2 büyüdü → 12.9B TWD
Özkaynak %+13.5 arttı → 5.7B TWD
İşletme kârı pozitif: 138.1M TWD
İşletme kârı büyüme: %+289.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 25.4x (Faiz: 6.4M TWD)
Ödenmiş sermaye: 216.7M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.8B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %+21.3
CAPEX: 74.4M TWD (Hasılatın %3.4'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+1.9
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 172.64 TWD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %4.0
Net kâr marjı %4.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.5
ROE %1.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %7.5
FAVÖK marjı %7.5 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %22.2
Hasılat başına brüt kâr %22.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 100.0x القطاع: 27.6x
F/K 100.0x — sektör medyanının (27.6x) %262 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 6.89x القطاع: 3.41x
PD/DD 6.89x — sektör medyanının %102 üzerinde. Pahalı defter değeri.
المديونية
Cari Oran 1.27x
Cari oran 1.27x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 12.1x
Net Borç/EBITDA 12.1x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.34x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 5.6x
Faiz karşılama 5.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+32.6
Hasılat yıllık %32.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+169.7
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
32/100
Zayıf sağlamlık (32/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-54.4%
Eksi %54.4 beklenen değer (80.24) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 44.00 | PD/DD hedefi: 87.20 | EV/EBITDA hedefi: 44.00 | DCF hedefi: 44.00
Damodaran Değerleme
19/100
Düşük Damodaran skoru (19/100). ROIC (%1.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 5.6x — güçlü. Borç/EBITDA 12.1x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 41/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 36/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.5
ROIC (%1.5) sermaye maliyetinin (12.6%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %12.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
4.18
DCF (4.18) güncel fiyatın %97.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 176.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.1931 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
100.0x vs 27.6x
Sektör medyanının %262 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.89x vs 3.41x
Sektörden %102 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
247.1x vs 14.9x
Sektörden %1559 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.5 vs %12.6 WACC
ROIC 11.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-0.6 vs %2.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-0.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (176.00), TRAMA-99 çizgisi (172.64) ile yakın seviyede (%+1.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 176.00
TRAMA: 172.64
الفرق: %+1.9
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
2464 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.