2409AUO Corporation

🇹🇼 Tayvan Borsası
35.90
TWD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
50/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
64/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$10.5
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
39/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (39/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 6 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$1.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+217.5 arttı (-NT$1.1B → NT$1.3B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-31.0 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.9. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (NT$1.1B) kârın %84'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+43.9 arttı (NT$7.4B → NT$10.7B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %1.2. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+217.5) ama yıllık bazda düşüş (%-31.0). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-72.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%67.3
VaR 95% ?
%6.50
daily max loss
VaR 99% ?
%9.39
daily max loss
CVaR 95% ?
%7.32
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%31.0
30.06.2026 → 30.07.2026
Skewness ?
0.57
Parametrik%6.50
Historik%5.98
Cornish-Fisher%5.77
Return Distribution
Valuation
Potential?
+21.5%
ROIC ?
-1.5%
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+217.5 artarak 1.3B TWD oldu
Yıllık net kâr %-31.0 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (70.9B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.4)
Brüt kâr marjı düşük: %13.0
Brüt marj değişimi: %+1.2 puan
Net kâr marjı düşük: %1.9
FAVÖK çeyreklik %+43.9 büyüdü (10.7B TWD)
FAVÖK marjı: %15.1
Toplam borç: 107.8B TWD
Net borç: 54.0B TWD
Borç/Özkaynak oranı: 0.70x
Cari oran: 1.17x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 53.8B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 4.0B TWD
Serbest nakit akışı pozitif: 1.1B TWD
ROE düşük: %0.9
ROA düşük: %0.4
Toplam varlıklar: 377.7B TWD (%+0.3)
Özkaynak: 154.4B TWD (%+3.3)
İşletme kârı pozitif: 218.3M TWD
İşletme kârı büyüme: %+134.3
Faiz karşılama oranı güçlü: 16.6x (Faiz: 644.7M TWD)
Ödenmiş sermaye: 7.5B TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 20.8B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %+40.9
CAPEX: 2.9B TWD (Hasılatın %4.0'i)
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+45.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 24.66 TWD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %1.9
Net kâr marjı %1.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +3.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.2
ROE %1.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %15.1
FAVÖK marjı %15.1 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %13.0
Hasılat başına brüt kâr %13.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-0.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-0.1'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 100.0x Sector: 27.6x
F/K 100.0x — sektör medyanının (27.6x) %262 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.71x Sector: 3.41x
PD/DD 1.71x — sektör medyanının (3.41x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 8.8x Sector: 14.9x
EV/EBITDA 8.8x — sektör medyanının (14.9x) %41 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.17x
Cari oran 1.17x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 3.0x
Net Borç/EBITDA 3.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.70x
Borç/Özkaynak 0.70x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 13.0x
Faiz karşılama 13.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.4
Hasılat yıllık %2.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-31.0
Net kâr yıllık %-31.0 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
50/100
Orta düzey sağlamlık (50/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+21.5%
Artı %21.5 beklenen değer (42.41) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 12.64 | PD/DD hedefi: 70.03 | EV/EBITDA hedefi: 59.37
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). ROIC (%-1.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
64/100
Orta düzey borç riski (64/100). Faiz karşılama oranı 13.0x — güçlü. Borç/EBITDA 3.0x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 53/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 41/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-1.5
ROIC (%-1.5) sermaye maliyetinin (9.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.2
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$10.5
Graham içsel değer: NT$10.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
100.0x vs 27.6x
Sektör medyanının %262 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.71x vs 3.41x
Sektörden %50 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.8x vs 14.9x
Sektörden %41 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-1.5 vs %9.2 WACC
ROIC 10.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.6 vs %12.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (35.90), TRAMA-99 çizgisinin %45.6 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 35.90
TRAMA: 24.66
Difference: %+45.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
2409 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.