2401Sunplus Technology Company Limited

🇹🇼 Tayvan Borsası
25.00
TWD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
53/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
Dalio Risk ?
81/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$5.8
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 4 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$219M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+1773.4 arttı (-NT$13M → NT$219M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+748.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+23.2 arttı (NT$1.7B → NT$2.1B). Talep güçlü.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından NT$2.9B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.60x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (NT$219M) ama FCF negatif (-NT$361M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+92.8 arttı (NT$285M → NT$549M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %0.7. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-99.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%49.8
VaR 95% ?
%5.08
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%7.22
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.68
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%33.0
25.06.2026 → 30.07.2026
Асимметрия ?
0.18
Parametrik%5.08
Historik%4.38
Cornish-Fisher%4.85
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
-9.0%
ROIC ?
3.4%
Значение DCF ?
6.76
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+1773.4 artarak 218.7M TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+748.7
Hasılat çeyreklik %+23.2 büyüdü (2.1B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+25.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %47.6
Brüt marj değişimi: %-2.1 puan
Net kâr marjı: %10.2
FAVÖK çeyreklik %+92.8 büyüdü (548.8M TWD)
FAVÖK marjı güçlü: %25.6
Toplam borç %+12.8 arttı → 1.6B TWD
Net nakit pozisyonunda: -2.9B TWD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.19x
Cari oran güçlü: 3.60x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 4.5B TWD
İşletme nakit akışı negatif: -256.0M TWD
Serbest nakit akışı negatif: -360.6M TWD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.6
ROA düşük: %1.5
Toplam varlıklar %+6.9 büyüdü → 15.0B TWD
Özkaynak: 8.5B TWD (%+3.0)
İşletme kârı pozitif: 245.3M TWD
İşletme kârı büyüme: %+80.2
Faiz karşılama oranı güçlü: 61.5x (Faiz: 8.9M TWD)
Ödenmiş sermaye: 588.4M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 6.8B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %+7.1
CAPEX: 104.6M TWD (Hasılatın %4.9'i)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 26.92 TWD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %63'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %10.2
Net kâr marjı %10.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +11.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %0.7
ROE %0.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.6
FAVÖK marjı %25.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %47.6
Hasılat başına brüt kâr %47.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-4.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-4.0'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Оценка
F/K Oranı 100.0x Сектор: 27.6x
F/K 100.0x — sektör medyanının (27.6x) %262 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.71x Сектор: 3.41x
PD/DD 1.71x — sektör medyanının (3.41x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.9x Сектор: 14.9x
EV/EBITDA 9.9x — sektör medyanının (14.9x) %33 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 3.60x
Cari oran 3.60x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.4x
Net Borç/EBITDA 1.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.19x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 28.8x
Faiz karşılama 28.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+25.6
Hasılat yıllık %25.6 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+748.7
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
53/100
Orta düzey sağlamlık (53/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-9.0%
Eksi %9.0 beklenen değer (22.39) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 6.77 | PD/DD hedefi: 49.09 | EV/EBITDA hedefi: 36.86 | DCF hedefi: 6.76
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%3.4) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
81/100
Düşük borç riski (81/100). Faiz karşılama oranı 28.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 81/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 27/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.4
ROIC (%3.4) sermaye maliyetinin (13.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.76
DCF (6.76) güncel fiyatın %72.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 24.60
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$5.8
Graham içsel değer: NT$5.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
100.0x vs 27.6x
Sektör medyanının %262 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.71x vs 3.41x
Sektörden %50 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.9x vs 14.9x
Sektörden %33 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.4 vs %13.5 WACC
ROIC 10.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.9 vs %16.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.9
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (25.00), TRAMA-99 çizgisinin %7.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 25.00
TRAMA: 26.92
Разница: %-7.1
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
2401 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.