2391Tuya Inc.

🇭🇰 Hong Kong Borsası
12.85
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
HK$16.1
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
81/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (81/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$146M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+18.1). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+48.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %20.1. Her 100HK$ satıştan 20HK$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$6.8B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 8.74x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%50.2
VaR 95% ?
%5.33
daily max loss
VaR 99% ?
%7.48
daily max loss
CVaR 95% ?
%7.30
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%37.3
08.10.2025 → 09.10.2026
Skewness ?
0.01
Parametrik%5.33
Historik%4.74
Cornish-Fisher%5.04
Return Distribution
Valuation
Potential?
+49.0%
ROIC ?
15.8%
DCF Value ?
20.73
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+18.1 artarak 146.2M HKD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+48.0
Hasılat çeyreklik %+14.9 büyüdü (729.3M HKD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+16.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %46.3
Net kâr marjı yüksek: %20.1
FAVÖK çeyreklik %+24.6 büyüdü (73.0M HKD)
FAVÖK marjı düşük: %10.0
Toplam borç: 73.1M HKD
Net nakit pozisyonunda: -6.8B HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 8.74x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 6.8B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 48.4M HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 48.4M HKD
ROE düşük: %1.8
ROA düşük: %1.6
Toplam varlıklar: 9.1B HKD (%+0.3)
Özkaynak: 8.1B HKD (%+2.2)
İşletme kârı pozitif: 73.0M HKD
İşletme kârı büyüme: %+24.6
Ödenmiş sermaye: 613.1M HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 7.6B HKD
İşletme sermayesi değişimi: %+9.4
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-23.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 16.87 HKD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %94'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %20.1
Net kâr marjı %20.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.8
ROE %6.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %10.0
FAVÖK marjı %10.0 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %46.3
Hasılat başına brüt kâr %46.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 15.1x Sector: 18.8x
F/K 15.1x — sektör medyanına (18.8x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.01x Sector: 2.27x
PD/DD 1.01x — sektör medyanının (2.27x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.0x Sector: 10.6x
EV/EBITDA 6.0x — sektör medyanının (10.6x) %43 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 8.74x
Cari oran 8.74x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.3x
Net Borç/EBITDA 0.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+16.0
Hasılat yıllık %16.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+48.0
Net kâr yıllık %48.0 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+49.0%
Artı %49.0 beklenen değer (19.73) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 17.27 | PD/DD hedefi: 30.43 | EV/EBITDA hedefi: 23.28 | DCF hedefi: 20.73
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%15.8) – WACC (%12.8) farkı +3.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Borç/EBITDA 0.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 78/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%15.8
ROIC (%15.8) sermaye maliyetini hafifçe (3.0 puan) aşıyor.
WACC: %12.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
20.73
DCF modeli 20.73 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %56.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 13.24
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$16.1
Graham içsel değer: HK$16.1. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
15.1x vs 18.8x
Sektör medyanının %20 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.01x vs 2.27x
Sektörden %56 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.0x vs 10.6x
Sektörden %43 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%15.8 vs %12.8 WACC
ROIC 3.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%20.2 vs %8.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %20.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (12.85), TRAMA-99 çizgisinin %23.8 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 12.85
TRAMA: 16.87
Difference: %-23.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
2391 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.