2218Yantai North Andre Juice Co., Ltd.

🇭🇰 Hong Kong Borsası
21.90
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
42/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
35/100
Dalio Risk ?
97/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Graham ?
HK$16.0
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
64/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (64/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$90M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %18.2. Her 100HK$ satıştan 18HK$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 12.59x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (HK$126M) kârın %140'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 18.9. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+31.9 artabilir (HK$90M → HK$118M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%70.7
VaR 95% ?
%7.10
daily max loss
VaR 99% ?
%10.13
daily max loss
CVaR 95% ?
%9.51
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%48.0
16.06.2026 → 17.07.2026
Skewness ?
0.83
Parametrik%7.10
Historik%5.37
Cornish-Fisher%5.35
Return Distribution
Valuation
Potential?
-29.8%
ROIC ?
12.8%
DCF Value ?
12.91
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+22.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 17.85 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %18.2
Net kâr marjı %18.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.5
ROE %5.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %20.2
FAVÖK marjı %20.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %24.3
Hasılat başına brüt kâr %24.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 18.4x Sector: 12.3x
F/K 18.4x — sektör medyanının (12.3x) %49 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.19x Sector: 1.60x
PD/DD 2.19x — sektör medyanının (1.60x) %37 üzerinde.
EV/EBITDA 18.9x Sector: 7.0x
EV/EBITDA 18.9x — sektör medyanının (7.0x) %170 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 12.59x
Cari oran 12.59x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+18.3
Hasılat yıllık %18.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+17.2
Net kâr yıllık %17.2 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 97.8M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 83.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
42/100
Orta düzey sağlamlık (42/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-29.8%
Eksi %29.8 beklenen değer (15.03) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 14.33 | PD/DD hedefi: 16.18 | EV/EBITDA hedefi: 7.94 | DCF hedefi: 12.91
Damodaran Değerleme
35/100
Düşük Damodaran skoru (35/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
97/100
Düşük borç riski (97/100).
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.8
ROIC (%12.8) sermaye maliyetini hafifçe (1.1 puan) aşıyor.
WACC: %11.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
12.91
DCF (12.91) güncel fiyatın %39.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 21.40
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$16.0
Graham içsel değer: HK$16.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
18.4x vs 12.3x
Sektör medyanının %49 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.19x vs 1.60x
Sektörden %37 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
18.9x vs 7.0x
Sektörden %170 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.8 vs %11.7 WACC
ROIC 1.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%18.3 vs %19.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %18.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (21.90), TRAMA-99 çizgisinin %22.7 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 21.90
TRAMA: 17.85
Difference: %+22.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
2218 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.