2039China International Marine Containers (Group) Co., Ltd.

🇭🇰 Hong Kong Borsası
6.79
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
64/100
Dalio Risk ?
49/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.0545 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
64/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (64/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumsuz | Pozitif: 6 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$622M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+153.9 arttı (HK$245M → HK$622M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+41.6 arttı (HK$38.3B → HK$54.2B). Talep güçlü.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.1. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (HK$622M) ama FCF negatif (-HK$2.3B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+81.5 arttı (HK$1.0B → HK$1.9B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.61. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Negatif ROE
ROE: %-0.5. Şirket özsermayesini eritiyor.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+153.9) ama yıllık bazda düşüş (%-27.8). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-30.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%54.4
VaR 95% ?
%5.65
daily max loss
VaR 99% ?
%7.98
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.41
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%47.6
02.03.2026 → 15.10.2026
Skewness ?
1.30
Parametrik%5.65
Historik%4.76
Cornish-Fisher%3.97
Return Distribution
Valuation
Potential?
+45.5%
ROIC ?
8.0%
DCF Value ?
55.26
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+153.9 artarak 622.2M HKD oldu
Yıllık net kâr %-27.8 geriledi
Hasılat çeyreklik %+41.6 büyüdü (54.2B HKD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+15.4)
Brüt kâr marjı düşük: %12.1
Net kâr marjı düşük: %1.1
FAVÖK çeyreklik %+81.5 büyüdü (1.9B HKD)
FAVÖK marjı düşük: %3.5
Toplam borç: 41.3B HKD
Net borç: 16.5B HKD
Borç/Özkaynak oranı: 0.71x
Cari oran: 1.17x — yeterli likidite
Nakit %-15.7 azaldı → 24.8B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 10.8B HKD
Serbest nakit akışı negatif: -2.3B HKD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.1
ROA düşük: %0.3
Toplam varlıklar: 199.7B HKD (%+0.9)
Özkaynak: 58.5B HKD (%-1.7)
İşletme kârı pozitif: 2.6B HKD
İşletme kârı büyüme: %+119.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.3x (Faiz: 300.3M HKD)
Ödenmiş sermaye: 5.4B HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 16.4B HKD
İşletme sermayesi değişimi: %-16.3
CAPEX: 1.0B HKD (Hasılatın %1.9'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 8.12 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %1.1
Net kâr marjı %1.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-0.5
ROE %-0.5 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %3.5
FAVÖK marjı %3.5 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %12.1
Hasılat başına brüt kâr %12.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
PD/DD Oranı 0.61x Sector: 1.11x
PD/DD 0.61x — sektör medyanının (1.11x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 13.8x Sector: 7.7x
EV/EBITDA 13.8x — sektör medyanının (7.7x) %78 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.17x
Cari oran 1.17x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 10.9x
Net Borç/EBITDA 10.9x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.71x
Borç/Özkaynak 0.71x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 2.6x
Faiz karşılama 2.6x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+15.4
Hasılat yıllık %15.4 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-27.8
Net kâr yıllık %-27.8 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+45.5%
Artı %45.5 beklenen değer (9.62) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 12.12 | EV/EBITDA hedefi: 3.71 | DCF hedefi: 19.83
Damodaran Değerleme
64/100
Orta Damodaran skoru (64/100). ROIC (%8.0) – WACC (%6.1) farkı +1.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
49/100
Yüksek borç riski (49/100). Faiz karşılama oranı 2.6x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 10.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 38/100 | Borç Servis: 58/100 | Kalite: 44/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.0
ROIC (%8.0) sermaye maliyetini hafifçe (1.9 puan) aşıyor.
WACC: %6.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
55.26
DCF modeli 55.26 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %736.0 ucuz.
Mevcut fiyat: 6.61
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.0545 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
0.61x vs 1.11x
Sektörden %45 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.8x vs 7.7x
Sektörden %78 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.0 vs %6.1 WACC
ROIC 1.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.1 vs %2.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (6.79), TRAMA-99 çizgisinin %16.4 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 6.79
TRAMA: 8.12
Difference: %-16.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
2039 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.