2027Ta Chen Stainless Pipe Co., Ltd.

🇹🇼 Tayvan Borsası
50.90
TWD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
78/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
72/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$62.2
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
96/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (96/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 10 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$4.8B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+64.2 arttı (NT$2.9B → NT$4.8B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+397.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+41.6 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %27.3 → %30.5 (+3.2 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.96x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (NT$5.5B) kârın %115'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+52.2 arttı (NT$5.9B → NT$9.0B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.7. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 78/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%31.7
VaR 95% ?
%3.16
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.52
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%4.15
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%12.1
14.10.2025 → 24.12.2025
Çarpıklık ?
0.31
Parametrik%3.16
Historik%2.78
Cornish-Fisher%2.93
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+60.0%
ROIC ?
12.1%
DCF Değer ?
42.13
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+64.2 artarak 4.8B TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+397.6
Hasılat çeyreklik %+15.5 büyüdü (36.0B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+41.6)
Brüt kâr marjı: %30.5
Brüt marj değişimi: %+3.2 puan
Net kâr marjı: %13.3
FAVÖK çeyreklik %+52.2 büyüdü (9.0B TWD)
FAVÖK marjı: %24.9
Toplam borç: 53.3B TWD
Net borç hasılatın üzerinde: 39.7B TWD
Borç/Özkaynak oranı: 0.67x
Cari oran güçlü: 2.96x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+47.5 arttı → 13.7B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 7.1B TWD
Serbest nakit akışı pozitif: 5.5B TWD
ROE düşük: %6.0
ROA: %2.9
Toplam varlıklar: 165.5B TWD (%+3.5)
Özkaynak: 79.6B TWD (%+0.4)
İşletme kârı pozitif: 7.6B TWD
İşletme kârı büyüme: %+34.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 30.8x (Faiz: 291.5M TWD)
Ödenmiş sermaye: 2.3B TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 63.0B TWD
CAPEX: 1.6B TWD (Hasılatın %4.5'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+18.3 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 43.03 TWD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %13.3
Net kâr marjı %13.3 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +3.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.9
ROE %14.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.9
FAVÖK marjı %24.9 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %30.5
Hasılat başına brüt kâr %30.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 9.7x Sektör: 18.6x
F/K 9.7x — sektör medyanının (18.6x) %48 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.45x Sektör: 2.66x
PD/DD 1.45x — sektör medyanının (2.66x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.5x Sektör: 12.7x
EV/EBITDA 6.5x — sektör medyanının (12.7x) %48 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 2.96x
Cari oran 2.96x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.67x
Borç/Özkaynak 0.67x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 14.9x
Faiz karşılama 14.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+41.6
Hasılat yıllık %41.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+397.6
Net kâr yıllık %397.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
78/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (78/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+60.0%
Artı %60.0 beklenen değer (78.86) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 108.63 | PD/DD hedefi: 95.09 | EV/EBITDA hedefi: 95.72 | DCF hedefi: 42.13
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%12.1) – WACC (%8.6) farkı +3.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
72/100
Düşük borç riski (72/100). Faiz karşılama oranı 14.9x — güçlü. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 73/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 84/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.1
ROIC (%12.1) sermaye maliyetini hafifçe (3.5 puan) aşıyor.
WACC: %8.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
42.13
DCF (42.13) güncel fiyatın %14.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 49.30
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$62.2
Graham içsel değer: NT$62.2. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
9.7x vs 18.6x
Sektör medyanının %48 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.45x vs 2.66x
Sektörden %45 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.5x vs 12.7x
Sektörden %48 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.1 vs %8.6 WACC
ROIC 3.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.1 vs %20.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (50.90), TRAMA-99 çizgisinin %18.3 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Fiyat:: 50.90
TRAMA: 43.03
Fark: %+18.3
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
2027 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.