1MZNam Cheong Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.87
SGD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
79/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
87/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$2.2
Ucuz
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
94/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (94/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$26M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+5.8). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+69.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+95.3 arttı (S$37M → S$72M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+42.6 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %42.0 → %38.0 (-4.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %36.2. Her 100S$ satıştan 36S$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.07x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (S$26M) ama FCF negatif (-S$7M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 2.9. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 2.5. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %38.9. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 79/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%48.4
VaR 95% ?
%4.88
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%6.95
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.19
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%48.8
17.04.2026 → 15.10.2026
Асимметрия ?
0.42
Parametrik%4.88
Historik%4.28
Cornish-Fisher%4.44
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+73.5%
ROIC ?
16.4%
Значение DCF ?
0.33
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+5.8 artarak 26.1M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+69.6
Hasılat çeyreklik %+95.3 büyüdü (72.0M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+42.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %38.0
Brüt marj değişimi: %-4.0 puan
Net kâr marjı yüksek: %36.2
FAVÖK çeyreklik %+9.9 büyüdü (36.4M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %50.5
Toplam borç %-16.0 azaldı → 106.7M SGD
Net borç: 36.1M SGD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.34x
Cari oran güçlü: 3.07x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 70.6M SGD
İşletme nakit akışı negatif: -7.3M SGD
Serbest nakit akışı negatif: -6.6M SGD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE: %8.4
ROA: %5.5
Toplam varlıklar: 478.1M SGD (%+1.5)
Özkaynak %+9.2 arttı → 310.3M SGD
İşletme kârı pozitif: 19.5M SGD
İşletme kârı büyüme: %+95.4
Faiz karşılama oranı güçlü: 501.2x (Faiz: 72,523 SGD)
Ödenmiş sermaye: 401.1M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 161.7M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %+10.6
CAPEX: 748,052 SGD (Hasılatın %1.0'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-23.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.13 SGD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %36.2
Net kâr marjı %36.2 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -30.7 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %38.9
ROE %38.9 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %50.5
FAVÖK marjı %50.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %38.0
Hasılat başına brüt kâr %38.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 2.9x Сектор: 13.2x
F/K 2.9x — sektör medyanının (13.2x) %78 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.07x Сектор: 1.14x
PD/DD 1.07x — sektör medyanı (1.14x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 2.5x Сектор: 7.0x
EV/EBITDA 2.5x — sektör medyanının (7.0x) %65 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 3.07x
Cari oran 3.07x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.34x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 30.7x
Faiz karşılama 30.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+42.6
Hasılat yıllık %42.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+69.6
Net kâr yıllık %69.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
79/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (79/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+73.5%
Artı %73.5 beklenen değer (1.44) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 2.49 | PD/DD hedefi: 0.96 | EV/EBITDA hedefi: 2.36 | DCF hedefi: 0.33
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%16.4) – WACC (%11.3) farkı +5.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
87/100
Düşük borç riski (87/100). Faiz karşılama oranı 30.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 92/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%16.4
ROIC (%16.4) sermaye maliyetini 5.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.33
DCF (0.33) güncel fiyatın %60.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.83
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$2.2
Graham içsel değer: S$2.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
2.9x vs 13.2x
Sektör medyanının %78 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.07x vs 1.14x
Sektörden %6 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
2.5x vs 7.0x
Sektörden %65 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%16.4 vs %11.3 WACC
ROIC 5.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%53.6 vs %69.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %53.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.87), TRAMA-99 çizgisinin %23.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 0.87
TRAMA: 1.13
Разница: %-23.3
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
1MZ — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.