1836Stella International Holdings Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
13.11
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
HK$17.3
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
34/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (34/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 7 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$123M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-54.4 geriledi (HK$271M → HK$123M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-54.4 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-48.7 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-48.7 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$1.4B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.88x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+64.9 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (HK$123M) ama FCF negatif (-HK$715,500). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-55.6 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.9. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+32.9 artabilir (HK$123M → HK$164M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%24.2
VaR 95% ?
%2.56
daily max loss
VaR 99% ?
%3.60
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.88
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%32.5
03.11.2025 → 15.09.2026
Skewness ?
-0.46
Parametrik%2.56
Historik%2.60
Cornish-Fisher%2.62
Return Distribution
Valuation
Potential?
+6.6%
ROIC ?
14.1%
DCF Value ?
11.61
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr %-54.4 geriledi
Yıllık hasılat daraldı (%-48.7)
Brüt kâr marjı: %20.7
Net kâr marjı: %7.8
FAVÖK marjı: %12.0
Toplam borç: 211.4M HKD
Net nakit pozisyonunda: -1.4B HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.03x
Cari oran güçlü: 2.88x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.6B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 142.4M HKD
Serbest nakit akışı negatif: -715,500 HKD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %1.1
Ödenmiş sermaye: 844.0M HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.0B HKD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.2
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 13.14 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %7.8
Net kâr marjı %7.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -1.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.8
ROE %7.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.0
FAVÖK marjı %12.0 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %20.7
Hasılat başına brüt kâr %20.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 11.9x Sector: 12.3x
F/K 11.9x — sektör medyanına (12.3x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.25x Sector: 1.60x
PD/DD 1.25x — sektör medyanı (1.60x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.2x Sector: 7.0x
EV/EBITDA 6.2x — sektör medyanı (7.0x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 2.88x
Cari oran 2.88x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.03x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 611.4x
Faiz karşılama 611.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-48.7
Hasılat yıllık %-48.7 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-54.4
Net kâr yıllık %-54.4 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 303.1M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 243.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+6.6%
Artı %6.6 beklenen değer (13.31) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 12.11 | PD/DD hedefi: 16.28 | EV/EBITDA hedefi: 14.24 | DCF hedefi: 11.61
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%14.1) – WACC (%11.5) farkı +2.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 611.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 81/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.1
ROIC (%14.1) sermaye maliyetini hafifçe (2.6 puan) aşıyor.
WACC: %11.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
11.61
DCF (11.61) güncel fiyatla (%-7.0) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 12.49
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
HK$17.3
Graham içsel değer: HK$17.3. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
11.9x vs 12.3x
Sektör medyanının %4 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.25x vs 1.60x
Sektörden %22 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.2x vs 7.0x
Sektörden %12 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.1 vs %11.5 WACC
ROIC 2.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.6 vs %13.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (13.11), TRAMA-99 çizgisi (13.14) ile yakın seviyede (%-0.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 13.11
TRAMA: 13.14
Difference: %-0.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
1836 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.