1836Stella International Holdings Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
13.11
HKD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
HK$17.3
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
34/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (34/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 7 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$123M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-54.4 geriledi (HK$271M → HK$123M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-54.4 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-48.7 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-48.7 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$1.4B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.88x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+64.9 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (HK$123M) ama FCF negatif (-HK$715,500). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-55.6 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.9. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+32.9 artabilir (HK$123M → HK$164M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%24.2
VaR 95% ?
%2.56
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.60
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.88
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%32.5
03.11.2025 → 15.09.2026
الانحراف ?
-0.46
Parametrik%2.56
Historik%2.60
Cornish-Fisher%2.62
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+6.6%
ROIC ?
14.1%
قيمة DCF ?
11.61
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr %-54.4 geriledi
Yıllık hasılat daraldı (%-48.7)
Brüt kâr marjı: %20.7
Net kâr marjı: %7.8
FAVÖK marjı: %12.0
Toplam borç: 211.4M HKD
Net nakit pozisyonunda: -1.4B HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.03x
Cari oran güçlü: 2.88x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.6B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 142.4M HKD
Serbest nakit akışı negatif: -715,500 HKD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %1.1
Ödenmiş sermaye: 844.0M HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.0B HKD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.2
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 13.14 HKD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %7.8
Net kâr marjı %7.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -1.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.8
ROE %7.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.0
FAVÖK marjı %12.0 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %20.7
Hasılat başına brüt kâr %20.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 11.9x القطاع: 12.3x
F/K 11.9x — sektör medyanına (12.3x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.25x القطاع: 1.60x
PD/DD 1.25x — sektör medyanı (1.60x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 6.2x القطاع: 7.0x
EV/EBITDA 6.2x — sektör medyanı (7.0x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.88x
Cari oran 2.88x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.03x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 611.4x
Faiz karşılama 611.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-48.7
Hasılat yıllık %-48.7 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-54.4
Net kâr yıllık %-54.4 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 303.1M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 243.2M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+6.6%
Artı %6.6 beklenen değer (13.31) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 12.11 | PD/DD hedefi: 16.28 | EV/EBITDA hedefi: 14.24 | DCF hedefi: 11.61
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%14.1) – WACC (%11.5) farkı +2.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 611.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 81/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.1
ROIC (%14.1) sermaye maliyetini hafifçe (2.6 puan) aşıyor.
WACC: %11.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
11.61
DCF (11.61) güncel fiyatla (%-7.0) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 12.49
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
HK$17.3
Graham içsel değer: HK$17.3. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
11.9x vs 12.3x
Sektör medyanının %4 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.25x vs 1.60x
Sektörden %22 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.2x vs 7.0x
Sektörden %12 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.1 vs %11.5 WACC
ROIC 2.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.6 vs %13.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (13.11), TRAMA-99 çizgisi (13.14) ile yakın seviyede (%-0.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 13.11
TRAMA: 13.14
الفرق: %-0.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
1836 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.