1686SUNeVision Holdings Ltd.

🇭🇰 Hong Kong Borsası
5.06
HKD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
70/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
HK$5.5
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
48/100
Lothien Sağlamlık: Orta (48/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$286M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %36.8. Her 100HK$ satıştan 37HK$ kâr kalıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 2.44x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.54x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (HK$476M) kârın %166'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.4. Makul değerleme aralığında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%54.8
VaR 95% ?
%5.73
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%8.09
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.42
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%40.6
12.02.2026 → 29.06.2026
الانحراف ?
0.99
Parametrik%5.73
Historik%4.62
Cornish-Fisher%4.51
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+61.0%
ROIC ?
6.1%
قيمة DCF ?
20.81
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (286.4M HKD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+17.0
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (779.3M HKD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+6.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %58.6
Net kâr marjı yüksek: %36.8
FAVÖK yatay seyrede (567.6M HKD)
FAVÖK marjı güçlü: %72.8
Toplam borç: 16.2B HKD
Net borç hasılatın üzerinde: 15.7B HKD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.50x
Cari oran < 1: 0.54x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 426.6M HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 669.1M HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 475.5M HKD
ROE düşük: %4.4
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar: 25.2B HKD (%+0.0)
Özkaynak: 6.5B HKD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 405.1M HKD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.1x (Faiz: 137.2M HKD)
Ödenmiş sermaye: 2.4B HKD
Net işletme sermayesi negatif: -1.2B HKD — kısa vadeli baskı
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %24.8 (193.6M HKD)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-11.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 5.69 HKD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %6
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %36.8
Net kâr marjı %36.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.7
ROE %17.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %72.8
FAVÖK marjı %72.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %58.6
Hasılat başına brüt kâr %58.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %61.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %61.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 10.4x القطاع: 18.8x
F/K 10.4x — sektör medyanının (18.8x) %45 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.84x القطاع: 2.27x
PD/DD 1.84x — sektör medyanı (2.27x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 12.2x القطاع: 10.6x
EV/EBITDA 12.2x — sektör medyanının (10.6x) %15 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.54x
Cari oran 0.54x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 7.1x
Net Borç/EBITDA 7.1x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.50x
Borç/Özkaynak 2.50x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 4.1x
Faiz karşılama 4.1x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.1
Hasılat yıllık %6.1 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+17.0
Net kâr yıllık %17.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 265.6M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 252.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
70/100
İyi sağlamlık (70/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+61.0%
Artı %61.0 beklenen değer (8.10) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 9.15 | PD/DD hedefi: 6.49 | EV/EBITDA hedefi: 4.37 | DCF hedefi: 15.09
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). ROIC (%6.1) – WACC (%7.1) farkı -1.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı 4.1x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 7.1x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 0/100 | Borç Servis: 52/100 | Kalite: 92/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.1
ROIC (%6.1) sermaye maliyetinin (7.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
20.81
DCF modeli 20.81 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %313.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 5.03
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
HK$5.5
Graham içsel değer: HK$5.5. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
10.4x vs 18.8x
Sektör medyanının %45 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.84x vs 2.27x
Sektörden %19 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.2x vs 10.6x
Sektörden %15 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.1 vs %7.1 WACC
ROIC 1.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%36.8 vs %72.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %36.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (5.06), TRAMA-99 çizgisinin %11.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 5.06
TRAMA: 5.69
الفرق: %-11.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
1686 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.