1286Impro Precision Industries Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
6.11
HKD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
41/100
Dalio Risk ?
78/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
HK$5.1
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
82/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (82/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 9 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$801M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+341.1 arttı (HK$182M → HK$801M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+341.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+344.6 arttı (HK$1.3B → HK$5.7B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+344.6 arttı. Şirket büyüyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (HK$801M) ama FCF negatif (-HK$125M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+352.5 arttı (HK$334M → HK$1.5B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+20.2 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-71.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Çok Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%65.7
VaR 95% ?
%6.60
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%9.42
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%7.40
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%48.9
13.05.2026 → 15.10.2026
Çarpıklık ?
0.42
Parametrik%6.60
Historik%5.66
Cornish-Fisher%6.07
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+14.5%
ROIC ?
9.8%
DCF Değer ?
0.57
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+341.1
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+344.6)
Brüt kâr marjı: %27.8
Net kâr marjı: %14.1
FAVÖK marjı güçlü: %26.7
Toplam borç: 2.5B HKD
Net borç: 1.3B HKD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.37x
Cari oran: 1.92x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.2B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.4B HKD
Serbest nakit akışı negatif: -124.5M HKD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE: %11.9
ROA: %7.3
Ödenmiş sermaye: 1.9B HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.1B HKD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-26.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 8.25 HKD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %14.1
Net kâr marjı %14.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %18.9
ROE %18.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %26.7
FAVÖK marjı %26.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %27.8
Hasılat başına brüt kâr %27.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 7.4x Sektör: 12.7x
F/K 7.4x — sektör medyanının (12.7x) %42 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.69x Sektör: 1.90x
PD/DD 1.69x — sektör medyanı (1.90x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 5.0x Sektör: 8.0x
EV/EBITDA 5.0x — sektör medyanının (8.0x) %37 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.92x
Cari oran 1.92x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.37x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 27.9x
Faiz karşılama 27.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+344.6
Hasılat yıllık %344.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+341.1
Net kâr yıllık %341.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 381.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 171.3M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+14.5%
Artı %14.5 beklenen değer (6.71) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 9.09 | PD/DD hedefi: 6.81 | EV/EBITDA hedefi: 9.29 | DCF hedefi: 1.47
Damodaran Değerleme
41/100
Düşük Damodaran skoru (41/100). ROIC (%9.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
78/100
Düşük borç riski (78/100). Faiz karşılama oranı 27.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 87/100 | Borç Servis: 98/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.8
ROIC (%9.8) sermaye maliyetinin (10.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.57
DCF (0.57) güncel fiyatın %90.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 5.86
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
HK$5.1
Graham içsel değer: HK$5.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
7.4x vs 12.7x
Sektör medyanının %42 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.69x vs 1.90x
Sektörden %11 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.0x vs 8.0x
Sektörden %37 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.8 vs %10.7 WACC
ROIC 0.9 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%14.2 vs %26.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %14.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (6.11), TRAMA-99 çizgisinin %26.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 6.11
TRAMA: 8.25
Fark: %-26.0
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
1286 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.