0780Tongcheng Travel Holdings Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
9.96
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
84/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
73/100
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); brüt kâr, hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); hasılat verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
HK$20.9
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$740M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-30.7 geriledi (HK$1.1B → HK$740M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$1.6B fazla. Borç riski düşük.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 5.5. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.84. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.4. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 84/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%37.6
VaR 95% ?
%4.19
daily max loss
VaR 99% ?
%5.80
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.34
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%61.4
13.01.2026 → 07.10.2026
Skewness ?
0.26
Parametrik%4.19
Historik%4.17
Cornish-Fisher%3.96
Return Distribution
Valuation
Potential?
+105.3%
ROIC ?
10.5%
DCF Value ?
75.11
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-30.7 düşerek 739.6M HKD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-1.5)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+6.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %66.7
Net kâr marjı: %12.7
FAVÖK marjı: %17.1
Toplam borç: 6.3B HKD
Net nakit pozisyonunda: -1.6B HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.23x
Cari oran: 1.46x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 7.9B HKD
ROE düşük: %2.7
ROA düşük: %1.4
İşletme kârı pozitif: 968.5M HKD
Faiz karşılama oranı güçlü: 19.3x (Faiz: 51.8M HKD)
Ödenmiş sermaye: 2.4B HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 8.5B HKD
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.0
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 10.26 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %12.7
Net kâr marjı %12.7 — sağlıklı seviyede.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.0
ROE %12.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %17.1
FAVÖK marjı %17.1 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %66.7
Hasılat başına brüt kâr %66.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %31.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %31.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 5.5x Sector: 14.1x
F/K 5.5x — sektör medyanının (14.1x) %61 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.84x Sector: 2.22x
PD/DD 0.84x — sektör medyanının (2.22x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 5.4x Sector: 8.4x
EV/EBITDA 5.4x — sektör medyanının (8.4x) %37 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.46x
Cari oran 1.46x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.6x
Net Borç/EBITDA 1.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.23x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 14.8x
Faiz karşılama 14.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.8
Hasılat yıllık %6.8 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-1.5
Net kâr yıllık %-1.5 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
84/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (84/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+105.3%
Artı %105.3 beklenen değer (20.28) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 23.89 | PD/DD hedefi: 27.03 | EV/EBITDA hedefi: 15.58 | DCF hedefi: 29.64
Damodaran Değerleme
73/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (73/100). ROIC (%10.5) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 14.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 83/100 | Borç Servis: 86/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%10.5
ROIC (%10.5) sermaye maliyetini hafifçe (1.8 puan) aşıyor.
WACC: %8.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
75.11
DCF modeli 75.11 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %660.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 9.88
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$20.9
Graham içsel değer: HK$20.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
5.5x vs 14.1x
Sektör medyanının %61 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.84x vs 2.22x
Sektörden %62 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.4x vs 8.4x
Sektörden %37 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%10.5 vs %8.6 WACC
ROIC 1.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (9.96), TRAMA-99 çizgisi (10.26) ile yakın seviyede (%-3.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 9.96
TRAMA: 10.26
Difference: %-3.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
0780 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.