011070LG Innotek Co., Ltd.

🇰🇷 Kore Borsası
406500.00
KRW
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
61/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
36/100
Dalio Risk ?
82/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
₩411,988.4
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
71/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (71/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₩169.7B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-26.0 geriledi (₩229.1B → ₩169.7B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+2055.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+40.5 arttı. Şirket büyüyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (₩169.7B) ama FCF negatif (-₩65.7B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.3. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.3. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-26.0) ama yıllık bazda artış (%+2055.4). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%94.1
VaR 95% ?
%9.28
daily max loss
VaR 99% ?
%13.32
daily max loss
CVaR 95% ?
%11.96
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%73.8
01.06.2026 → 15.10.2026
Skewness ?
0.82
Parametrik%9.28
Historik%8.02
Cornish-Fisher%7.37
Return Distribution
Valuation
Potential?
-0.3%
ROIC ?
11.2%
DCF Value ?
53,363.80
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-26.0 düşerek 169.7B KRW oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+2055.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (5,527.2B KRW)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+40.5)
Brüt kâr marjı düşük: %9.6
Net kâr marjı düşük: %3.1
FAVÖK çeyreklik %-9.6 düştü (492.5B KRW)
FAVÖK marjı düşük: %8.9
Toplam borç: 2,184.4B KRW
Net borç: 944.0B KRW
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.34x
Cari oran: 1.60x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1,240.4B KRW
İşletme nakit akışı pozitif: 97.9B KRW
Serbest nakit akışı negatif: -65.7B KRW — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.7
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 11,922.8B KRW (%+0.9)
Özkaynak: 6,370.6B KRW (%+4.8)
İşletme kârı pozitif: 245.8B KRW
Faiz karşılama oranı güçlü: 25.9x (Faiz: 19.0B KRW)
Ödenmiş sermaye: 23.7M KRW
Net işletme sermayesi pozitif: 2,514.0B KRW
CAPEX: 163.6B KRW (Hasılatın %3.0'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-30.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 583275.11 KRW
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %3.1
Net kâr marjı %3.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -1.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.7
ROE %10.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %8.9
FAVÖK marjı %8.9 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %9.6
Hasılat başına brüt kâr %9.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 14.3x Sector: 15.4x
F/K 14.3x — sektör medyanına (15.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.49x Sector: 1.41x
PD/DD 1.49x — sektör medyanının (1.41x) %6 üzerinde.
EV/EBITDA 5.3x Sector: 7.6x
EV/EBITDA 5.3x — sektör medyanı (7.6x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.60x
Cari oran 1.60x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.34x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 22.8x
Faiz karşılama 22.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+40.5
Hasılat yıllık %40.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+2055.4
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 157.4B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 80.5B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
61/100
İyi sağlamlık (61/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-0.3%
Eksi %0.3 beklenen değer (399807.24) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 461474.77 | PD/DD hedefi: 390746.39 | EV/EBITDA hedefi: 572657.42 | DCF hedefi: 100250.00
Damodaran Değerleme
36/100
Düşük Damodaran skoru (36/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
82/100
Düşük borç riski (82/100). Faiz karşılama oranı 22.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 89/100 | Borç Servis: 90/100 | Kalite: 68/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.2
ROIC (%11.2) sermaye maliyetini hafifçe (1.5 puan) aşıyor.
WACC: %9.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
53,363.80
DCF (53363.80) güncel fiyatın %86.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 401000.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
₩411,988.4
Graham içsel değer: ₩411,988.4. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.3x vs 15.4x
Sektör medyanının %7 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.49x vs 1.41x
Sektörden %6 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.3x vs 7.6x
Sektörden %30 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.2 vs %9.6 WACC
ROIC 1.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.8 vs %8.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.8
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (406500.00), TRAMA-99 çizgisinin %30.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 406500.00
TRAMA: 583275.11
Difference: %-30.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
011070 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.