0014Hysan Development Company Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
15.92
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
44/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
HK$22.4
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
67%
Lothien Robustness Summary
68/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (68/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$313M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+297.5 arttı (HK$79M → HK$313M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+297.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+236.8 arttı (HK$866M → HK$2.9B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+236.8 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %80.2 → %76.6 (-3.6 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.32x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+639.2 arttı (HK$266M → HK$2.0B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.22. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %0.6. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%26.7
VaR 95% ?
%2.75
daily max loss
VaR 99% ?
%3.89
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.62
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%33.9
24.02.2026 → 06.10.2026
Skewness ?
0.06
Parametrik%2.75
Historik%2.39
Cornish-Fisher%2.65
Return Distribution
Valuation
Potential?
+13.6%
DCF Value ?
14.52
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+297.5
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+236.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %76.6
Net kâr marjı: %10.7
FAVÖK marjı güçlü: %67.5
Toplam borç: 27.4B HKD
Net borç hasılatın üzerinde: 24.5B HKD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.37x
Cari oran < 1: 0.32x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 2.9B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 2.4B HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 243.8M HKD
ROE düşük: %0.4
ROA düşük: %0.3
Ödenmiş sermaye: 1.0B HKD
Net işletme sermayesi negatif: -11.1B HKD — kısa vadeli baskı
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 17.28 HKD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %5
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %10.7
Net kâr marjı %10.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +1.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %0.6
ROE %0.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %67.5
FAVÖK marjı %67.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %76.6
Hasılat başına brüt kâr %76.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %35.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %35.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 25.7x Sector: 9.5x
F/K 25.7x — sektör medyanının (9.5x) %170 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.22x Sector: 0.86x
PD/DD 0.22x — sektör medyanının (0.86x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 14.7x Sector: 7.7x
EV/EBITDA 14.7x — sektör medyanının (7.7x) %91 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.32x
Cari oran 0.32x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 9.9x
Net Borç/EBITDA 9.9x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.37x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 2.8x
Faiz karşılama 2.8x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+236.8
Hasılat yıllık %236.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+297.5
Net kâr yıllık %297.5 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 133.5M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 43.8M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+13.6%
Artı %13.6 beklenen değer (17.84) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 7.16 | PD/DD hedefi: 47.13 | EV/EBITDA hedefi: 8.24 | DCF hedefi: 14.52
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
44/100
Yüksek borç riski (44/100). Faiz karşılama oranı 2.8x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 9.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 38/100 | Kalite: 71/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
14.52
DCF (14.52) güncel fiyatla (%-7.6) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 15.71
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
HK$22.4
Graham içsel değer: HK$22.4. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
25.7x vs 9.5x
Sektör medyanının %170 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.22x vs 0.86x
Sektörden %75 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.7x vs 7.7x
Sektörden %91 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.0 vs %50.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (15.92), TRAMA-99 çizgisinin %7.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 15.92
TRAMA: 17.28
Difference: %-7.9
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
0014 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.