SYLSymal Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.75
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
44/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.8
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
53/100
Lothien Sağlamlık: Orta (53/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 1 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$11M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %11. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%51.2
VaR 95% ?
%5.15
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.35
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.39
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%40.3
29.12.2025 → 31.03.2026
الانحراف ?
-0.94
Parametrik%5.15
Historik%3.82
Cornish-Fisher%5.17
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+26.2%
ROIC ?
12.8%
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (10.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+23.9
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (280.9M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+27.7)
Brüt kâr marjı düşük: %19.7
Net kâr marjı düşük: %3.8
FAVÖK yatay seyrede (26.7M AUD)
FAVÖK marjı düşük: %9.5
Toplam borç: 203.2M AUD
Net borç: 121.6M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.05x
Cari oran < 1: 0.96x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 81.6M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 79.9M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 1.1M AUD
ROE düşük: %5.6
ROA düşük: %1.5
Toplam varlıklar: 708.7M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 193.1M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 12.0M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.8x (Faiz: 3.0M AUD)
Ödenmiş sermaye: 239.1M AUD
Net işletme sermayesi negatif: -13.9M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 18.9M AUD (Hasılatın %6.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 2.54 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %3.8
Net kâr marjı %3.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.2
ROE %22.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %9.5
FAVÖK marjı %9.5 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %19.7
Hasılat başına brüt kâr %19.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 15.3x القطاع: 22.9x
F/K 15.3x — sektör medyanının (22.9x) %33 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 3.41x القطاع: 3.44x
PD/DD 3.41x — sektör medyanı (3.44x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 7.3x القطاع: 11.2x
EV/EBITDA 7.3x — sektör medyanının (11.2x) %34 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 0.96x
Cari oran 0.96x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.05x
Borç/Özkaynak 1.05x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 8.8x
Faiz karşılama 8.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+27.7
Hasılat yıllık %27.7 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+23.9
Net kâr yıllık %23.9 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 9.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 9.0M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+26.2%
Artı %26.2 beklenen değer (3.47) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 4.17 | PD/DD hedefi: 2.94 | EV/EBITDA hedefi: 4.19
Damodaran Değerleme
44/100
Düşük Damodaran skoru (44/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 8.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 75/100 | Borç Servis: 74/100 | Kalite: 86/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.8
ROIC (%12.8) sermaye maliyetini hafifçe (0.5 puan) aşıyor.
WACC: %12.3
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$1.8
Graham içsel değer: A$1.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
15.3x vs 22.9x
Sektör medyanının %33 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.41x vs 3.44x
Sektörden %1 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.3x vs 11.2x
Sektörden %34 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.8 vs %12.3 WACC
ROIC 0.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.8 vs %9.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (2.75), TRAMA-99 çizgisinin %8.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 2.75
TRAMA: 2.54
الفرق: %+8.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
SYL — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.