SISETÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI

🇹🇷 BİST
36.16
TRY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
33/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
52/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
₺85.7
Ucuz
Active Metric?
3/4
Confidence?
59%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₺3.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+77.8 arttı (₺1.9B → ₺3.3B). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-12.4 düştü. Şirket daralmada.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (₺3.3B) ama FCF negatif (-₺11.2B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.0. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.40. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.6. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %4.1. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Reel Kâr Büyümesi Var
Enflasyon düzeltmesi sonrası reel net kâr %+66.2 arttı. Gerçek anlamda büyüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-23.3 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%40.5
VaR 95% ?
%4.14
daily max loss
VaR 99% ?
%5.88
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.11
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%30.9
11.05.2026 → 16.10.2026
Skewness ?
0.68
Parametrik%4.14
Historik%3.40
Cornish-Fisher%3.45
Return Distribution
Valuation
Potential?
+26.4%
ROIC ?
-0.7%
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+77.8 artarak 3.3B TL oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-4.4)
Hasılat çeyreklik %+5.8 büyüdü (60.8B TL)
Yıllık hasılat daraldı (%-12.4)
Brüt kâr marjı: %25.8
Brüt marj değişimi: %-2.0 puan
Net kâr marjı: %5.5
FAVÖK çeyreklik %-11.8 düştü (13.7B TL)
FAVÖK marjı: %22.6
Toplam borç: 171.6B TL
Net borç hasılatın üzerinde: 150.0B TL
Borç/Özkaynak oranı: 0.64x
Cari oran: 1.81x — yeterli likidite
Nakit %-49.1 azaldı → 21.6B TL
İşletme nakit akışı negatif: -4.6B TL
Serbest nakit akışı negatif: -11.2B TL — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 542.9B TL (%+0.9)
Özkaynak %+5.0 arttı → 270.1B TL
İşletme kârı negatif: -2.0B TL — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı: 3.1x (Faiz: 4.4B TL)
Ödenmiş sermaye: 3.0B TL
Net işletme sermayesi pozitif: 67.7B TL
İşletme sermayesi değişimi: %+5.5
CAPEX: 6.6B TL (Hasılatın %10.9'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-13.2 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 41.67 TL
Inflation Adjusted Data?
Reel net kâr %66.2 arttı (enflasyon düzeltmeli) — gerçek büyüme var
Reel özkaynak son 40 çeyrekte %130 arttı — gerçek sermaye birikimi
Quarter CPI YoY Deflator Nominal Net Profit Real Net Profit Real Growth Nominal Revenue Real Revenue Reel ROE
2026/6 %32 ×1.00 ₺3.3B ₺3.3B %+66.2 ₺60.8B ₺60.8B %5.0
2026/3 %31 ×1.07 ₺1.9B ₺2.0B %-58.6 ₺57.5B ₺61.5B %2.9
2025/12 %31 ×1.18 ₺4.1B ₺4.9B %+170.8 ₺62.2B ₺73.3B %6.8
2025/9 %33 ×1.23 ₺1.5B ₺1.8B %-61.2 ₺53.9B ₺66.3B %2.5
2025/6 %35 ×1.32 ₺3.5B ₺4.6B %+101.3 ₺69.5B ₺91.8B %6.5
2025/3 %38 ×1.40 ₺1.6B ₺2.3B %+30.7 ₺59.5B ₺83.3B %3.2
2024/12 %44 ×1.54 ₺-1.1B ₺-1.8B %-199.6 ₺49.3B ₺76.0B %-1.9
2024/9 %49 ×1.64 ₺1.1B ₺1.8B %-68.3 ₺65.8B ₺107.8B %2.4
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %5.5
Net kâr marjı %5.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +2.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.1
ROE %4.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %22.6
FAVÖK marjı %22.6 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %25.8
Hasılat başına brüt kâr %25.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-5.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-5.0'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 10.0x Sector: 8.2x
F/K 10.0x — sektör medyanının (8.2x) %22 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.40x Sector: 0.87x
PD/DD 0.40x — sektör medyanının (0.87x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 4.6x Sector: 6.3x
EV/EBITDA 4.6x — sektör medyanı (6.3x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.81x
Cari oran 1.81x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.1x
Net Borç/EBITDA 3.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.64x
Borç/Özkaynak 0.64x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.3x
Faiz karşılama 3.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-12.4
Hasılat yıllık %-12.4 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-4.4
Net kâr yıllık %-4.4 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 3.3B). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 1.3B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+26.4%
Artı %26.4 beklenen değer (45.71) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: FK hedefi: 32.57 | PD/DD hedefi: 78.94 | EV/EBITDA hedefi: 49.47
Damodaran Değerleme
33/100
Düşük Damodaran skoru (33/100). ROIC (%-0.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
52/100
Orta düzey borç riski (52/100). Faiz karşılama oranı 3.3x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 64/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 56/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-0.7
ROIC (%-0.7) sermaye maliyetinin (20.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %20.2
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Güçlü
Graham İçsel Değer
₺85.7
Graham değeri (₺85.7) güncel fiyatın %137.0 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
10.0x vs 8.2x
Sektör medyanının %22 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.40x vs 0.87x
Sektörden %54 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.6x vs 6.3x
Sektörden %27 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-0.7 vs %20.2 WACC
ROIC 20.9 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.6 vs %24.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.6
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (36.16), TRAMA-99 çizgisinin %13.2 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 36.16
TRAMA: 41.67
Difference: %-13.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ KAP alım · ▼ KAP satım · ◆ KAP bildirim — KAP açıklamaları (içsel bilgi / pay-alım-satım / önemli-pay sahipliği); resmî bildirim, gün-içi gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Reel vs Nominal Net Kâr (TÜFE Düzeltmeli) ?
Reel vs Nominal Hasılat (TÜFE Düzeltmeli) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

SISE — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.