SGPStockland

🇦🇺 Avustralya Borsası
4.23
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
70/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
69/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$6.4
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$248M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %27.7. Her 100A$ satıştan 28A$ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$216M) kârın %87'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.3. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.96. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%28.7
VaR 95% ?
%3.14
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.37
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.60
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%44.7
23.10.2025 → 03.06.2026
الانحراف ?
0.60
Parametrik%3.14
Historik%3.12
Cornish-Fisher%2.74
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+35.9%
قيمة DCF ?
2.52
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (248.5M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+20.3
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (897.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+14.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %35.6
Net kâr marjı yüksek: %27.7
FAVÖK yatay seyrede (291.0M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %32.4
Toplam borç: 4.9B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 4.1B AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.46x
Cari oran: 1.69x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 796.0M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 876.0M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 216.2M AUD
ROE düşük: %2.3
ROA düşük: %1.3
Toplam varlıklar: 18.8B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 10.7B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 181.8M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.0x (Faiz: 72.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 2.4B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.6B AUD
CAPEX: 2.8M AUD (Hasılatın %0.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+1.6
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 4.16 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %21
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %27.7
Net kâr marjı %27.7 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.3
ROE %9.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %32.4
FAVÖK marjı %32.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %35.6
Hasılat başına brüt kâr %35.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %24.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %24.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 10.3x القطاع: 18.2x
F/K 10.3x — sektör medyanının (18.2x) %43 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.96x القطاع: 2.37x
PD/DD 0.96x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 12.3x القطاع: 10.3x
EV/EBITDA 12.3x — sektör medyanının (10.3x) %19 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.69x
Cari oran 1.69x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 4.2x
Net Borç/EBITDA 4.2x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.46x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 4.0x
Faiz karşılama 4.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+14.6
Hasılat yıllık %14.6 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+20.3
Net kâr yıllık %20.3 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 227.5M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 177.1M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
70/100
İyi sağlamlık (70/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+35.9%
Artı %35.9 beklenen değer (5.75) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 7.56 | PD/DD hedefi: 10.73 | EV/EBITDA hedefi: 3.54 | DCF hedefi: 2.52
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
69/100
Orta düzey borç riski (69/100). Faiz karşılama oranı 4.0x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 4.2x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 80/100 | Kalite: 90/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.52
DCF (2.52) güncel fiyatın %40.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.23
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$6.4
Graham içsel değer: A$6.4. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
10.3x vs 18.2x
Sektör medyanının %43 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.96x vs 2.37x
Sektörden %60 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.3x vs 10.3x
Sektörden %19 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%27.7 vs %32.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %27.7
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (4.23), TRAMA-99 çizgisi (4.16) ile yakın seviyede (%+1.6). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 4.23
TRAMA: 4.16
الفرق: %+1.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
SGP — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.