S68Singapore Exchange Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
21.00
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
52/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$5.7
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$175M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %44.8. Her 100S$ satıştan 45S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$1.1B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$197M) kârın %113'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 32.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 9.45. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 22.1. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %29.6. Sermaye verimli kullanılıyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%22.6
VaR 95% ?
%2.25
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.22
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.12
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%19.3
26.08.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
-0.36
Parametrik%2.25
Historik%1.99
Cornish-Fisher%2.29
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-40.5%
ROIC ?
58.6%
قيمة DCF ?
16.52
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (174.6M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+7.8)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (389.9M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+13.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %74.4
Net kâr marjı yüksek: %44.8
FAVÖK yatay seyrede (239.3M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %61.4
Toplam borç: 675.8M SGD
Net nakit pozisyonunda: -1.1B SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.29x
Cari oran: 1.62x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.8B SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 217.7M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 197.2M SGD
ROE düşük: %7.4
ROA: %3.8
Toplam varlıklar: 4.5B SGD (%+0.0)
Özkaynak: 2.4B SGD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 221.9M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 67.0x (Faiz: 3.6M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.1B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.3B SGD
CAPEX: 20.5M SGD (Hasılatın %5.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 23.57 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %75'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %44.8
Net kâr marjı %44.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %29.6
ROE %29.6 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %61.4
FAVÖK marjı %61.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %74.4
Hasılat başına brüt kâr %74.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %50.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %50.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 32.0x القطاع: 15.9x
F/K 32.0x — sektör medyanının (15.9x) %101 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 9.45x القطاع: 2.44x
PD/DD 9.45x — sektör medyanının %287 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 22.1x القطاع: 7.3x
EV/EBITDA 22.1x — sektör medyanının (7.3x) %204 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.62x
Cari oran 1.62x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.29x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 67.0x
Faiz karşılama 67.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+13.8
Hasılat yıllık %13.8 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+7.8
Net kâr yıllık %7.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 168.3M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 162.0M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-40.5%
Eksi %40.5 beklenen değer (12.43) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 10.43 | PD/DD hedefi: 5.81 | EV/EBITDA hedefi: 6.88 | DCF hedefi: 16.52
Damodaran Değerleme
52/100
Orta Damodaran skoru (52/100). ROIC (%58.6) – WACC (%9.7) farkı +48.8 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 67.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 92/100 | Borç Servis: 90/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%58.6
ROIC (%58.6) sermaye maliyetini 48.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
16.52
DCF (16.52) güncel fiyatın %20.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 20.89
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$5.7
Graham içsel değer: S$5.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
32.0x vs 15.9x
Sektör medyanının %101 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
9.45x vs 2.44x
Sektörden %287 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
22.1x vs 7.3x
Sektörden %204 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%58.6 vs %9.7 WACC
ROIC 48.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%44.8 vs %61.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %44.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (21.00), TRAMA-99 çizgisinin %10.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 21.00
TRAMA: 23.57
الفرق: %-10.9
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
S68 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.