RNPOLRAİNBOW POLİKARBONAT SANAYİ

🇹🇷 BİST
1.62
TRY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
51/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
39/100
Dalio Risk ?
42/100
Piotroski ?
Hesaplanamadı
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham ?
₺1.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
67%
Lothien Robustness Summary
80/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (80/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₺133M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+320.0 arttı (-₺61M → ₺133M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+7561.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.7. Her 100₺ satıştan 22₺ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.73x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %12. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.3. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.80. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Reel Kâr Büyümesi Var
Enflasyon düzeltmesi sonrası reel net kâr %+105.6 arttı. Gerçek anlamda büyüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-82.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%59.2
VaR 95% ?
%6.12
daily max loss
VaR 99% ?
%8.66
daily max loss
CVaR 95% ?
%7.08
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%49.2
13.04.2026 → 16.10.2026
Skewness ?
0.48
Parametrik%6.12
Historik%4.92
Cornish-Fisher%5.56
Return Distribution
Valuation
Potential?
+11.7%
ROIC ?
9.1%
DCF Value ?
1.26
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+320.0 artarak 133.4M TL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+7561.9
Hasılat çeyreklik %+8.1 büyüdü (615.7M TL)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+27.7)
Brüt kâr marjı düşük: %15.2
Net kâr marjı yüksek: %21.7
FAVÖK çeyreklik %+15.0 büyüdü (93.8M TL)
FAVÖK marjı: %15.2
Toplam borç %+28.6 arttı → 1.5B TL
Net borç hasılatın üzerinde: 879.5M TL
Borç/Özkaynak oranı: 1.24x
Cari oran: 1.44x — yeterli likidite
Nakit %+113.1 arttı → 622.5M TL
İşletme nakit akışı negatif: -119.4M TL
Serbest nakit akışı pozitif: 16.4M TL
ROE: %11.0
ROA: %4.3
Toplam varlıklar %+13.5 büyüdü → 3.1B TL
Özkaynak %+5.7 arttı → 1.2B TL
İşletme kârı pozitif: 115.9M TL
İşletme kârı büyüme: %+87.3
Ödenmiş sermaye: 600.0M TL
Net işletme sermayesi pozitif: 741.4M TL
İşletme sermayesi değişimi: %+18.6
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %22.1 (135.9M TL)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-26.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.19 TL
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %79'i
Inflation Adjusted Data?
Reel net kâr %105.6 arttı (enflasyon düzeltmeli) — gerçek büyüme var
Reel özkaynak son 27 çeyrekte %400 arttı — gerçek sermaye birikimi
Reel ROE %44.0 — enflasyon sonrası güçlü getiri
Yıllık %32 enflasyona rağmen reel büyüme devam ediyor
Quarter CPI YoY Deflator Nominal Net Profit Real Net Profit Real Growth Nominal Revenue Real Revenue Reel ROE
2026/6 %32 ×1.00 ₺133M ₺133M %+105.6 ₺616M ₺616M %44.0
2026/3 %31 ×1.07 ₺-61M ₺-65M %-1378.3 ₺569M ₺609M %-21.2
2025/12 %31 ×1.18 ₺4M ₺5M %+10.0 ₺508M ₺599M %1.6
2025/9 %33 ×1.23 ₺-4M ₺-5M %-295.4 ₺425M ₺523M %-1.5
2025/6 %35 ×1.32 ₺-2M ₺-2M %-104.6 ₺482M ₺637M %-0.7
2025/3 %38 ×1.40 ₺-37M ₺-52M %-333.1 ₺314M ₺439M %-16.2
2024/12 %44 ×1.54 ₺14M ₺22M %+32.2 ₺284M ₺438M %5.2
2024/9 %49 ×1.64 ₺10M ₺17M %-61.6 ₺191M ₺313M %5.1
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %21.7
Net kâr marjı %21.7 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +32.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.2
ROE %6.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %15.2
FAVÖK marjı %15.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %15.2
Hasılat başına brüt kâr %15.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-18.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-18.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 13.3x Sector: 11.2x
F/K 13.3x — sektör medyanının (11.2x) %19 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.80x Sector: 1.57x
PD/DD 0.80x — sektör medyanının (1.57x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 10.7x Sector: 7.2x
EV/EBITDA 10.7x — sektör medyanının (7.2x) %48 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.44x
Cari oran 1.44x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 8.7x
Net Borç/EBITDA 8.7x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.24x
Borç/Özkaynak 1.24x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 1.5x
Faiz karşılama 1.5x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+27.7
Hasılat yıllık %27.7 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+7561.9
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 52.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -31.1M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
51/100
Orta düzey sağlamlık (51/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+11.7%
Artı %11.7 beklenen değer (1.81) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 1.88 | PD/DD hedefi: 3.24 | EV/EBITDA hedefi: 1.10 | DCF hedefi: 1.26
Damodaran Değerleme
39/100
Düşük Damodaran skoru (39/100). ROIC (%9.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
42/100
Yüksek borç riski (42/100). Faiz karşılama oranı 1.5x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 8.7x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 29/100 | Borç Servis: 55/100 | Kalite: 43/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.1
ROIC (%9.1) sermaye maliyetinin (21.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %21.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.26
DCF (1.26) güncel fiyatın %22.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1.62
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
—
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham İçsel Değer
₺1.4
Güncel fiyat Graham değerinin %13.6 üzerinde (₺1.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
13.3x vs 11.2x
Sektör medyanının %19 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.80x vs 1.57x
Sektörden %49 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.7x vs 7.2x
Sektörden %48 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.1 vs %21.3 WACC
ROIC 12.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.5 vs %8.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.5
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (1.62), TRAMA-99 çizgisinin %26.1 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 1.62
TRAMA: 2.19
Difference: %-26.1
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ KAP alım · ▼ KAP satım · ◆ KAP bildirim — KAP açıklamaları (içsel bilgi / pay-alım-satım / önemli-pay sahipliği); resmî bildirim, gün-içi gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Reel vs Nominal Net Kâr (TÜFE Düzeltmeli) ?
Reel vs Nominal Hasılat (TÜFE Düzeltmeli) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

RNPOL — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.