NC2Sri Trang Agro-Industry Public Company Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.83
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
56/100
Dalio Risk ?
55/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.5
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
72/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (72/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 4 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$34M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+38.7 arttı (S$24M → S$34M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+213.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.9. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.44x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$244M) kârın %723'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 90.6. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.68. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %0.8. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-60.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%321.0
VaR 95% ?
%32.10
daily max loss
VaR 99% ?
%45.88
daily max loss
CVaR 95% ?
%11.28
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%76.1
07.04.2026 → 20.04.2026
Skewness ?
13.91
Parametrik%32.10
Historik%3.95
Cornish-Fisher%-208.58
Return Distribution
Valuation
Potential?
+16.9%
ROIC ?
2.4%
DCF Value ?
2.12
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+38.7 artarak 33.8M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+213.8
Hasılat çeyreklik %+15.5 büyüdü (1.2B SGD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+0.5)
Brüt kâr marjı düşük: %12.0
Brüt marj değişimi: %+2.4 puan
Net kâr marjı düşük: %2.9
FAVÖK çeyreklik %+19.6 büyüdü (108.3M SGD)
FAVÖK marjı düşük: %9.3
Toplam borç %-15.1 azaldı → 1.3B SGD
Net borç: 1.1B SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.68x
Cari oran güçlü: 2.44x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 201.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 258.8M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 244.2M SGD
ROE düşük: %1.8
ROA düşük: %0.8
Toplam varlıklar: 4.1B SGD (%-4.7)
Özkaynak: 1.9B SGD (%+2.5)
İşletme kârı pozitif: 67.5M SGD
İşletme kârı büyüme: %+109.4
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.5x (Faiz: 9.4M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.5B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 953.8M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %+6.2
CAPEX: 14.5M SGD (Hasılatın %1.2'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+13.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.73 SGD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %2.9
Net kâr marjı %2.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %0.8
ROE %0.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %9.3
FAVÖK marjı %9.3 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %12.0
Hasılat başına brüt kâr %12.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.9'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 90.6x Sector: 12.8x
F/K 90.6x — sektör medyanının (12.8x) %607 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.68x Sector: 1.02x
PD/DD 0.68x — sektör medyanının (1.02x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.7x Sector: 6.7x
EV/EBITDA 9.7x — sektör medyanının (6.7x) %46 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 2.44x
Cari oran 2.44x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 5.3x
Net Borç/EBITDA 5.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.68x
Borç/Özkaynak 0.68x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 4.9x
Faiz karşılama 4.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+0.5
Hasılat yıllık %0.5 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+213.8
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 12.7M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr -15.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+16.9%
Artı %16.9 beklenen değer (0.97) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.49 | PD/DD hedefi: 1.25 | EV/EBITDA hedefi: 0.57 | DCF hedefi: 2.12
Damodaran Değerleme
56/100
Orta Damodaran skoru (56/100). ROIC (%2.4) – WACC (%7.3) farkı -5.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
55/100
Orta düzey borç riski (55/100). Faiz karşılama oranı 4.9x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 65/100 | Borç Servis: 93/100 | Kalite: 37/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.4
ROIC (%2.4) sermaye maliyetinin (7.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.12
DCF modeli 2.12 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %155.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.83
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.5
Graham içsel değer: S$0.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
90.6x vs 12.8x
Sektör medyanının %607 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.68x vs 1.02x
Sektörden %34 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.7x vs 6.7x
Sektörden %46 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.4 vs %7.3 WACC
ROIC 5.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.4 vs %6.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.4
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (0.83), TRAMA-99 çizgisinin %13.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 0.83
TRAMA: 0.73
Difference: %+13.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
NC2 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.