M44UMapletree Logistics Trust

🇸🇬 Singapur Borsası
1.08
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
65/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$1.3
Makul
Aktif Metrik?
3/4
Güven?
64%
Lothien Sağlamlık Özeti
70/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (70/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$82M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+40.1 arttı (S$59M → S$82M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %46.8. Her 100S$ satıştan 47S$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.75x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$151M) kârın %183'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.79. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 20.8. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %2.7. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Düşük
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%15.4
VaR 95% ?
%1.65
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%2.31
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%2.18
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%21.2
27.01.2026 → 05.10.2026
Çarpıklık ?
0.19
Parametrik%1.65
Historik%1.63
Cornish-Fisher%1.56
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+42.2%
ROIC ?
3.5%
DCF Değer ?
3.71
Borç Döngüsü?
Daralma
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+40.1 artarak 82.1M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+3.3)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (175.6M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+0.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %74.1
Brüt marj değişimi: %+1.4 puan
Net kâr marjı yüksek: %46.8
FAVÖK çeyreklik %-10.0 düştü (136.5M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %77.7
Toplam borç: 5.6B SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 5.3B SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.79x
Cari oran < 1: 0.91x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 325.7M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 150.6M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 150.6M SGD
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 13.8B SGD (%+0.5)
Özkaynak: 7.1B SGD (%-0.0)
İşletme kârı pozitif: 130.6M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.1x (Faiz: 33.5M SGD)
Ödenmiş sermaye: 5.1B SGD
Net işletme sermayesi negatif: -43.7M SGD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-1158.3
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-13.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.25 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %3
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %46.8
Net kâr marjı %46.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +13.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.7
ROE %2.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %77.7
FAVÖK marjı %77.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %74.1
Hasılat başına brüt kâr %74.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %81.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %81.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 22.4x Sektör: 10.6x
F/K 22.4x — sektör medyanının (10.6x) %111 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.79x Sektör: 0.90x
PD/DD 0.79x — sektör medyanı (0.90x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 20.8x Sektör: 10.2x
EV/EBITDA 20.8x — sektör medyanının (10.2x) %105 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 0.91x
Cari oran 0.91x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 10.7x
Net Borç/EBITDA 10.7x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.79x
Borç/Özkaynak 0.79x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.9x
Faiz karşılama 3.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+0.6
Hasılat yıllık %0.6 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+3.3
Net kâr yıllık %3.3 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
65/100
İyi sağlamlık (65/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+42.2%
Artı %42.2 beklenen değer (1.55) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 1.25 | EV/EBITDA hedefi: 0.53 | DCF hedefi: 3.27
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%3.5) – WACC (%5.8) farkı -2.3 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı 3.9x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 10.7x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 47/100 | Borç Servis: 59/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.5
ROIC (%3.5) sermaye maliyetinin (5.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.71
DCF modeli 3.71 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %240.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.09
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$1.3
Graham içsel değer: S$1.3. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
22.4x vs 10.6x
Sektör medyanının %111 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.79x vs 0.90x
Sektörden %12 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
20.8x vs 10.2x
Sektörden %105 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.5 vs %5.8 WACC
ROIC 2.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%38.3 vs %74.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %38.3
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (1.08), TRAMA-99 çizgisinin %13.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 1.08
TRAMA: 1.25
Fark: %-13.9
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
M44U — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.